Anasayfa / Güncel / MAHALLEMİN HİZMETKARI OLACAĞIM

MAHALLEMİN HİZMETKARI OLACAĞIM

İlçemizin sevilen esnaflarından, manav işi ile uğraşan Mevlüt Murat Yöre haber gazetesi muhabirine mahallesinde muhtar seçildiği zaman yapacaklarını anlattı.
İlçemiz Yenidoğan mahallesinden muhtar adayı olan Mevlüt Murat mahallem için çalışmaya geliyorum dedi.
  Mevlüt Murat, Mahalle muhtarı seçildikten sonra işimiz bitmeyecek, asıl işimiz seçildikten sonra başlayacak diyerek şunları ifade etti; “Bildiğiniz gibi ilçe merkezinde HALK PAZARI Manavımızda uzun yıllar sebze ve meyve işleri ile iştigal ediyorum. Sizlerinde bildiği gibi yaklaşık 1.5 yıl önce Yenidoğan Mahallemizden  MUHTAR ADAYI olacağımı paylaştım sizlerinde desteği ile çalışmalarıma başlamıştım.
Yenidoğan mahallemiz her geçen gün daha da genişleyerek yeni konutların yapılması ile ilçenin en görkemli mahallelerinden biri olması özelliğini taşımaktadır.
Özellikle Özlem yapı kooperatifi Yukarı Sarıkaya yolu güzergahına doğru sağlı sollu yeni yapılan konutlar ile mahallemize ayrı bir görünüm katmaktadır.
Geçtiğimiz aylarda Bongalov Evler diye tabir edilen ahşaptan yapılan konutlarda mahallemize ayrı bir renk katmaktadır.
Doğal gaz, Alt yapı ve yol sorunları neredeyse hiç yok denecek kadar tamamlanmıştır.
Mahallemiz sınırları içerisinde yer alan YILDIZ PARK Kır Düğün salonu mahallemize ayrı bir değer katmaktadır.
Yine Mahalle sınırlarımız içerisinde yer alan Yeşil Cami ve Özlem Camii olmak üzere iki adet camimiz hizmet vermektedir.
Sizlerin desteği ile MUHTAR Seçildiğimiz zaman CAMİLERMİZİN Bahçelerinde yapacağımız PEYZAJ Çalışmaları ile çiçekler ve yeşil alanlar oluşturarak farklı bir görüntüye kavuşturacağız.
Tüm yolların kenarında bulunan kaldırımlarım özellikle temizliklerinin yapılmasının yakın takipçisi olacağım.
Muhtarlık Bilgi sistemi kurarak mahallemizin tüm bilgi veri depolama alanını oluşturarak yaş gruplarına göre ayırmak suretiyle ilk planda sağlık durum tablosu oluşturacağım. Öncelik yaşlılar ve çocuklar olmak üzere sağlık durumları ile alakalı takip çizelgesi oluşturup durumlarını takip ederek yardımcı olacağım.
Okul takip tablosu oluşturmak kaydıyla çocuklarımızın durumlarını takip edeceğim.
Konut takip tablosu oluşturarak tüm konutların teknik sorunları hakkında bilgi takibi oluşturacağım.
Araç takibi ile de aracı bulunan mahalle sakinlerimize araç durum bilgi mesajları ile hatırlatma mesajları oluşturacağım .
MUHTAR demek mahallesinde yaşayan ikamet eden tüm mahalle sakinlerimizin tüm sorunlarını yakından takip eden durum mesajları ile uyaran kişi demektir. İnşallah mahallemin gözü kulağı olacağım. Sizleri mahcup etmeyeceğim.
Mahallemizin özellikle çevre temizliği konusunda Belediyemiz ile köprü oluşturup düzenli temizliğine dikkat edeceğiz.
Özetle mahallemizin temizliği başta olmak üzere insanlarımızın sağlıkları, çocuklarımızın geleceği oyun alanları düğün cenaze gibi hizmetlerinde aksatılmadan takipçisi olacağız.
KISACA ben MAHALLEMİN Hizmetkarı olmak için 1.5 yıl önce başladığım yolculuğuma sizlerin desteği ile 31 Martta hep birlikte kazanmak için son vereceğiz. 31 Mart Günü sizler kazanacaksınız Yenidoğan Mahallemiz kazanacaktır.” Dedi.
Haber Y.Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.