Anasayfa / Güncel / MHP ADIM ADIM İLÇELERİ GEZDİ

MHP ADIM ADIM İLÇELERİ GEZDİ

MHP Yozgat Milletvekili İ.Ethem Sadef , Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı ile birlikte ilçe ilçe Yozgat’ı dolaşarak, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla “Adım adım 2023, ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma” toplantısı için Sarıkaya’ya geldi.
Sarıkaya’da ki toplantı Pazar günü Sarızeybek Şehit Yımaz Gündüz Sinema ve Konferans Salonunda düzenlendi.
Toplantıda Açılış Konuşmasın Sarıkaya Milleyetçi Hareket Partisi İçe Başkanı Alparslan Erbek Yaptı. Erbek yaptığı konuşmada misafirleri selamlayarak sözü Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel’e bıraktı. Açıkel yaptığı kısa konuşmada davetlileri ve misafirleri selamlayarak sözü MHP Milletvekillerine bıraktı.
Sarıkaya’da ki toplantıya MHP Yozgat Milletvekili İ.Ethem Sadef’le birlikte Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı’da katıldı.
İlki Yozgat merkezde Büyük Sinema Salonunda gerçekleşen toplantı 24 Haziran 2022 tarihinde saat 14:00’de Yozgat merkez ve Yerköy teşkilatlarının katılımı ile gerçekleşti. Yine aynı gün saat 17:00’de Aydıncık ve Çekerek ilçelerini kapsayan toplantı Aydıncık Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Akşam saat 20:00’de ise Sorgun ve Kadışehri ilçe teşkilatlarıyla Sorgun İlyas Arslan Kültür Merkezi’nde toplantı gerçekleşti.
Boğazlıyan ve Çandır ilçe teşkilatları 25 Haziran’da Boğazlıyan’da saat 14:00’de toplanırken, aynı gün Şefaatli ve Yenifakılı ilçeleri teşkilatları ise saat 17:00’de Şefaatli Osman Güneş Parkı’nda bir araya geldiler.
Sarıkaya ve Çayıralan teşkilatı ortak toplantısını 26 Haziran Pazar günü Sarıkaya Sarızeybek Şehit Yımaz Gündüz Sinema ve Konferans Salonunda gerçekleştirirken, son toplantı ise Akdağmadeni’nde gerçekleşti. Akşam 17:00’de gerçekleşen son toplantıya Akdağmadeni ve Saraykent ilçe teşkilatları iştirak etti.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla düzenlenen toplantıların ilk durağı Yozgat oldu. Büyük Sinema Salonunda düzenlenen toplantıya Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, MYK üyesi Sezer Yozgat, Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Merkez İlçe Başkanı Adem Kızılay, Sivil Toplum Kuruluşları, partililer ve vatandaşlar katıldı. Toplantıda ilk konuşan Merkez İlçe Başkanı Adem Kızılay, “Bildiğiniz üzere hareketimizin bilge lideri Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin emir ve talimatları ile ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Programı’ kapsamında genel merkez yöneticilerimiz, milletvekillerimiz Anadolu ile tüm Türkiye’yi karış karış gezerek vatandaşlarımızın dertlerini yerinde dinliyor ve ülke gündemini değerlendiriyorlar. Yozgat merkez ilçe teşkilatımızın hazırlamış olduğu program için Yozgat’a teşrif eden misafirlerimize teşkilatımız adına teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
BÜTÜN İLÇELER KATILACAK
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatları doğrultusunda gerçekleştirilen ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” temalı toplantının 3 gün sürerken, ilk gün Yozgat Merkez’de konuşan İl Başkanı Tekin Irgatoglu, “İlkini şu an gerçekleştirmiş olduğumuz toplantılarımıza 14 ilçemizin katılacak. 7 salon toplantısı ve esnaf gezileriyle devam edecek toplantılarımıza katılımlarıyla bizlere güç veren kıymetli milletvekillerimize ve MHK üyelerimize sizlerin huzurunda tekrar hoş geldiniz diyor, teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum. Son olarak bu güzel toplantının hazırlanmasında emeği geçen başta Merkez İlçe Başkanımız Adem Kızılay ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Ülkü Ocakları İl Başkanımız İrfan Şahbaz ve Yönetim Kurulundaki kardeşlerime ayrı ayrı teşekkür ediyor, hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum” şeklinde konuştu.
YOZGAT AYAĞA KALKARSA TÜRKİYE AYAĞA KALKAR
Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatları ile Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı için Yozgat’ta olduklarını belirten MYK üyesi Sezer Yozgat, “Sizlere kavuşmanın, bir keza daha sizlerin huzurunda olmanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyorum. 4 Eylül 2021 tarihinde Afyon’da başlayarak 3 Ekim 2021 tarihinde Ankara’da sonuncusu gerçekleştirilen Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 Siyasette Yeni Dönem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler isimli bölge istişare toplantılarımız 9 ayrı bölgede teşkilatlarımızın geniş katılımıyla gerçekleştirilmişti. Ankara’da Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından Türk Gençlik Kurultayı ve akabinde partimiz bir ilki gerçekleştirerek Analar ve Bacılar Kurultayı düzenlenmiştir. 28 Ekim 2021 tarihinde Trakya’dan başlayarak Adım Adım 2023 İl İl Anadolu programı ile 81 ilimiz il il gezilmiştir. 18 Şubat 2022 tarihinde İzmir Bayraklı’da Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantıları başlamış ve geçtiğimiz hafta itibariyle 493 ilçe ziyareti yapılmış ve bu haftada yeni ziyaretler heyetler halinde yapılmaktadır. Bu program çerçevesinde bu gün Bozok Yaylasının Yiğit Evlatlarının Yurdunda, Yiğitler Şehrinde Adını adımda taşıdığım Yozgat’tayız. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in benim kalemdir dediği Yozgat’tayız. Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Yozgat ayağa kalkarsa Türkiye ayağa kalkar. Ayağa kalk Yozgat dediği kutlu vatan köşesindeyiz. Liderimiz bu sözleri 6 Nisan 2003 tarihinde Yozgat Belediyesi Düğün salonunda söylerken o gün o salondaydık. Bu gün de Yozgat’ta Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatları ile MHP Genel Merkezi Heyeti olarak buradayız. Dünümüz buradadır, bugün buradayız. Yarında burada olacağız” şeklinde konuştu. ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı’ için Yozgat’ta, Yozgat halkıyla bir arada olduklarını söyleyen Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, “Bugün Bozok Yaylası Yozgat’ta olmaktan son derece mutlu ve gururluyuz” ifadelerini kullandı.
Sadef; “Ülkücü hareket şimdi de bütün hainlerin önünde dimdik duracak”
Yozgat Milletvekili Ethem Sedef ise, “Sizin bu varlığınız, bu salonu şereflendirmeniz, kapıdan ilk girdiğimden itibaren elinizi sıkarken göz göze geldiğimizde ve selamlaştığımda hakikaten duygulu anlar yaşadım. Partili partisiz büyük birlik AK Parti Milliyetçi Hareket Partisi’nin neferleri de burada. Biz birlikte Yozgat’ız, birlikte Yozgatlıyız, biz kocaman bir aileyiz. Ülkücü hareket 1980 öncesinde komünizme geçit vermedi. Şimdi de FETÖ’ye geçit vermedi. Allah’ın izni ile ülkücü hareket şimdi de bütün hainlerin önünde dimdik duracak” açıklamasında bulundu.

Haber merkezi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.