Anasayfa / Güncel / MHP SARIKAYA MİTİNGİ DOLDU TAŞTI

MHP SARIKAYA MİTİNGİ DOLDU TAŞTI

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine sayılı günler kala Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya İlçe Başkanlığı milletvekili adaylarının ve Sarıkaya Belediye Başkanı Avukat Ömer Açıkel’inde katıldığı bir açık hava mitingi düzenledi.
Açık hava mitingi ilçemizin miting meydanında Çarşamba günü düzenlendi. İlk konuşmayı MHP İlçe Başkanı Alparslan Erbek yaptı Alparslan Erbek konuşmasına başlamadan önce Sarıkaya halkını ve davetlileri milletvekillerine selamladı. Erbek; “Açık hava mitingimizin düzenlenmesinde emeği geçen Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya ilçe teşkilatına teşekkür ederim. Bugün aramızda olamayan işleri dolayısıyla davetimize icabet edemeyen bütün Sarıkayalı kardeşlerime de buradan selam gönderiyorum. Milletvekili adaylarımızı sizlere size de Allah’a emanet ediyorum, geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.
MHP İlçe Başkanı Alparslan Erbek konuşmasından sonra mikrofonu Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel’e verdi. Açıkel milletvekillerine ve Sarıkaya halkına selam verdikten sonra konuşmasına başladı. Açıkel “Biliyorsunuz ki beş yıldır Cumhur İttifakı çatısı altında Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi hareket ediyor, sonra da Büyük Birlik Partisi ve Yeniden Refah Partisi’de Cumhur İttifakı çatısı altına girdi.
Ülkemizin 100. yılında Cumhur İttifakı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Doktor Devlet Bahçeli’ye buradan bir selam gönderelim. Cumhur İttifakı sayesinde artık ülkemiz kendi otomobiline kendi insansız hava aracını kendi piyade tüfeğine kendi tankını kendi hava savunma sistemini yapıyor.
Bugün tüm dünyada sözünü geçiren masaya yumruğunu vurdu mu sözünü dinleten bir ülke haline geldik.
Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanımızı hiçbir konuda yalnız bırakmadı. Sürekli destek verdi, başörtü konusunda, Ayasofya’nın açılmasında, Avrupa birliği ile mücadelede, Amerika ile mücadelede, siyonizmle mücadelede, kapitalizim ve emperyalizm ile mücadelede yalnız bırakmadı. Biz Cumhur ittifakına oy verirken patatesin fiyatına bakmadık soğan fiyatına bakmadık, biz gelişen ülkemize baktık, biz HDP ve PKK mücadelemize baktık. Dış güçlerle olan mücadelemize baktık.
Biz Cumhurbaşkanımıza destek verirken hiçbir şart öne sürmedik, şu belediyeyi biz verin, şu bakanlığı bize verin demedik. Ülkemizin bekası için kayıtsız şartsız Türkiye’ye yani Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdik. Milliyetçi Hareket Partisi meclis de güçlü olmalı HDP’den daha fazla milletvekili olmalı. Saygıdeğer Sarıkayalılar bu bozkurtları hep beraber meclise gönderecek miyiz.” Diyerek sözlerini tamamladı.
Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayları da kısa bir selamlama konuşması yaptıktan sonra mikrofonu Yozgat Milletvekili ve yine Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili adayı İbrahim Ethem Sedef aldı.
Milletvekili Sedef yaptığı konuşmada; bakıyoruz ki Amerika’nın gözü Türkiye’deki seçimlerde, PKK’nın YPG’nin gözü ülkemizdeki seçimlerde, bir bakıyoruz ki Yunanistan’ın Rum’un gözü Türkiye’deki seçimlerde. Bakıyoruz ne kadar Türkiye ve Türk düşmanı var hepsinin gözü 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde. Ama onların istediğini yapmayacağız Cumhurbaşkanımızı Allah’ın iziyle tekrar Cumhurbaşkanı seçeceğiz.
Altılı masa adayları şimdi Yozgat’ta biz HDP ile PKK’yla bir değiliz diyorlar. Yozgat halkını kandırmaya çalışıyorlar. Altılı masa adayı bugün Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın hapisten çıkarma sözü verdi. Bugün size oy verecek Yozgatlı seçmen Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın çıkmasına onay mı verecek. Yozgat ve Yozgatlı hiçbir teröristin cezasız kalmasına izin vermez. İnşallah Yozgatlı oyuna gelmeyecek kurdukları oyunu Yozgatlılar olarak Sarıkaylılar olarak bozacağız. Yozgat’a yapılan bütün yatırımlar da bütün hizmetlerde benim de imzam var. Tekrar Yozgat’ın hizmet alması için ülkemizin beka sorunu için bir oy Milliyetçi Hareket Partisine bir oy Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a vermeye var mısınız sayın Sarıkayalılar. Dedi.
Sarıkaya Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatının düzenlediği açık hava mitingi toplu halde Sarıkayalıların selamlanması ile son buldu. Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.