Anasayfa / Güncel / MİNİK YÜREKLERDEN BÜYÜK DAVRANIŞ

MİNİK YÜREKLERDEN BÜYÜK DAVRANIŞ

Bozok Kur’an Kursu öğrencileri Sarıkaya ilçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir’i ziyaret ederek biriktirdikleri sadakaları ilçe müftülüğüne verdi. 4/6 Yaş Bozok Kur’an Kursu öğrencilerinin bu duyarlı davranışlarına çok memnun olan İlçe Müftüsü Emrah Kandemir öğrencilerine teşekkür etti.

Sarıkaya ilçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir ziyaretten sonra gazetemize yaptığı açıklamada şunlara değindi; “Bilindiği üzere Diyanet İşleri Başkanlığımız toplumun her kesimine din hizmetleri sunmaktadır. Hafızlık ve yetişkinlere yönelik Kur’an ve Temel Dini Bilgiler Eğitiminin yanı sıra, gençlik, aile ve dini rehberlik hizmetleri, sevgi evleri, KYK’lar ve ceza evleri gibi çok geniş yelpazede dini rehberlik faaliyetleri yürütülmektedir. Bunlardan bir tanesi de okul öncesi çocuklarımız için faaliyet gösteren 4/6 yaş grubu Kur’an kurslarımızdır. Bu kurslarımızda Kur’an ve temel dini bilgilerle değerler eğitiminin öğretilmesine ilaveten çocuklarımıza bilişsel ve fiziksel davranışlar kazandırılmaktadır. Aynı şekilde çocuklarımızın öz güvenlerini artırmaya ve sosyal becerilerini geliştirmeye yönelik bir çok etkinliğe de yer verilmektedir. Bu durum halkımızın kurslarımıza teveccühünü artırmakta ve yoğun talebe neden olmaktadır. Bu talebe cevap verme adına Sarıkaya İlçe Müftülüğü olarak son üç yılda 4/6 yaş grubu Kur’an kurslarımızın sayısını yüzde yüz artırdık.

                En büyük ödülümüz ise yavrularımızın küçük yaşlardan itibaren doğruluk, dürüstlük, saygı, sevgi, paylaşma gibi ahlaki erdemleri kazanmalarıdır. Bu bağlamda ilçemiz Bozok Kur’an Kursu öğrencilerimiz biriktirdikleri sadakalarını müftülüğümüze teslim ettiler. Bu durum bizleri son derece mesut etti. Temennimiz tüm evlatlarımızın bu değerlerle donanımlı yetişmesidir.”diyerek sözlerini tamamladı

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ARKADAŞLARI METE’Yİ ASKERE UĞURLADI

Ülkemizin gençleri yaşları geldiği zaman vatani görevini yapmak için askere büyük bir heves ve şevk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.