Anasayfa / Güncel / MİNİK YÜREKLİ KOCAMAN ÇOCUKLAR

MİNİK YÜREKLİ KOCAMAN ÇOCUKLAR

Namık Kemal ilk okulu öğrencileri Gazze de yaşanan katliama sessiz kalmadı. Sadece sesiz kalmamakla yetinmeyip Gazze’de ki mazlum halk için yardım topladılar. Minik yürekler ellerinden geleni yaparak 30 bin lira topladılar.
Okul yönetimi; Kötülere inat biz her daim İYİ İNSANLAR, MERHAMETLİ İNSANLAR yetiştirmenin gayesiyle dertleneceğiz sloganı ile hareket ettiklerini belirttiler. Geçen hafta kulağımıza iyi bir haber geldi, bizde Namık Kemal ilk öğretim okulu ile iletişime geçtik. Edindiğimiz bilgi ise bizi son derece mutlu etti. Namık Kemal Ailesi, Filistin’deki mazlumlar için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübünce organize edilen 5 günlük yardım kampanyasında 30.000 TL toplandığını öğrendik. Kampanyaya harçlıklarıyla destek olan öğrencilerimize, gönül veren, emek veren öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyoruz. 
  Düzenlenen kampanyada duygu dolu anlar yaşandı. Kampanyaya küpesini ve kumbarasının tamamını bağışlayan kendi minik yüreği kocaman çocuklarımız Okul Müdürümüzce ödüllendirildi. Küpesini bağışlayan öğrencimize Okul Müdürü yeni bir çift küpe sözü verdi. Bu duyarlı davranışından dolayı Namık Kemal İlk öğretim okulu Müdürü Abdullah Arkan hocamızı da ayriyeten tebrik ediyoruz.
   Ülkemiz güçlü ise tüm mazlumlar mutlu ve umutlu, Allah devletimize zeval vermesin. Her zaman yardıma hazır minik yürekli koca insanlar olduğu sürece Türkiye’yi kimse yıkamaz. 
Edinilen bilgiye göre toplanan 30 bin lirayı İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Gazze’ye gönderildiği açıklandı. Tekrar minik yürekli kocaman çocukları, duyarlı okul yönetimi ve öğretmenlerini ayrıca fedakar velilerimizi kutluyoruz. 
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.