Anasayfa / Sarıkaya / MİNİKLERİN YARI YIL KARNE HEYECANI

MİNİKLERİN YARI YIL KARNE HEYECANI

Şehit Metin Arslan İlk Okulu öğrencileri yarı yıl karne programında yaşadıkları heyecan gözlerinden okunuyordu,
öğrencilerin hazırladıkları gösteriler beğeni ile izlendi. Öğrenciler Protokol ve Velilerden tam not aldı.

 

Bu yıl ki ara karne dağıtım töreni Sarıkaya Şehit Metin Arslan ilk ve orta okulunda kutlandı. Yıl sonu kutlama töreninde öğrencilerin karne heyecanı gözlerinden okunuyordu. Törenen Protol ve öğrenci velileri yoğun ilgi gösterdi. Törende yapılan gösteriler ve skeçler salondaki izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.
Şehit Metin Arslan İlköğretim Okulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Özkan Aslan hazırlanan programda ilk konuşmayı yaptı; Aslan konuşmasında “Çocuk bir idealdir, her şeyden önce geleceğimizdir. Ufkumuzdur ve hayallerimizdir. Bizim yaşayamadıklarımızı yaşayacak, öğretemediklerimizi öğretecek, koruyamadıklarımızı koruyacak, yapamadıklarımızı yapacak, güzel yarınların mimarlarıdır çocuklar.”dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Mermi, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmasında, şunları söyledi; “Bu gün 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Öğrencilerimiz bu güne heyecanla uyandılar. Karne alacak olmanın sevinci ile okulları doldurdular. Sevgili öğrenciler: Şunu hiçbir zaman unutmayınız başarmanın tek bir yolu vardır o da çalışmaktır. Sizlerden istediğimiz yarıyıl tatilinde ve bundan sonraki hayatınızda kitapla dost olmanızdır. Çünkü her okuduğunuz kitap hayatınızda yeni ufuklar açacak bu da hayata bakışınızı olumlu etkileyecektir.
Sevgili veliler; Öğrencilerinizin karnelerini başka karnelerle kıyas yapmadan çocuklarınıza yargılayıcı üslup kullanmadan onlara güzellikle davranmanız onları anlamaya çalışmanız çocuklarınızın başarısını daha yukarılara taşımalarına yardımcı olacaktır.
Değerli mesai arkadaşlarım; Yoğun bir tempo sürdürdünüz. Tatili hak ettiniz. Sizlerin gösterdiği gayretten memnunum bundan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepimize düşen görev elimizden gelenin fazlasını yapmak ülkesine sevdalı, bayrağına aşık, dinine bağlı,vatanı için gözünü kırpmadan canını feda edecek nesiller yetiştirmek olmazsa olmaz hedefimizdir ve biz bu hedefe bu eğitim kadromuzla ulaşacağımıza inancımız tamdır.
Sevgili Sarıkayalılar; Malumunuz olduğu üzere öğretmen arkadaşlarımız 2 senede 2 TEOG TÜRKİYE 1.si çıkararak bizde bir alışkanlık oluşturdular. TÜRKİYE 1.liği çıkarmanın gururunu geçen sene Yukarısarıkaya ortaokulu bize yaşattı. Bu sene de Namık Kemal İlköğretim Kurumu Türkiye 1.liği gururunu bize yaşattı. Bu gururu yaşamamıza vesile olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ,idarecilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Hedefimiz başarıyı Sarıkaya’nın geneline yaymaktır.
Sözlerime herkese sağlıklı ömür ve başarılarla dolu bir hayat temennisiyle son veriyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”dedi.
Konuşmaların ardından Şehit Metin Arslan okulu öğrencileri birbirinden güzel etkinlikler sundu. Ana sınıfı palyaço gösterisi, Roman havası ve zombi gösterisi büyük beğeni topladı.
Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Sarıkaya İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen, Cumhuriyet Savcısı Musa Erdem Altın Halka ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Mermi’nin öğrencilere karnelerini ve hediyelerini takdim etmesiyle program sona erdi.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.