Anasayfa / Sarıkaya / MİTİNG GİBİ AÇILIŞ

MİTİNG GİBİ AÇILIŞ

Adalet ve Kalkınma Partsi Sarıkaya seçim iletişim merkezi açılışı miting havasında gerçekleşti. Milletvekili Abdulkadir Akgül “Sen Sarıkaya’ya kendini adadıysan ben zaten çoktan adadım, yanındayım.”dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi seçim iletişim merkezi Cumartesi günü bir miting havasında gerçekleşti.
Yozgat Milletvekili TESKOMB Genel başkanı Abdulkadir Akgül ve Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan’nın alana gelişleri ile açılış programı başladı. İlk önce il genel meclisi üyeleri tanıtıldı daha sonra belediye meclisi üyeleri tanıtıldı. İlk konuşmayı Ak Parti ilçe başkanı Ufuk Öcal gerçekleştirdi daha sonra Ak Parti Sarıkaya Belediye başkan adayı Osman Gözan bir konuşma yaptı. Gözan konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Bugün ilçe seçim iletişim merkezini açıyoruz, 31 Mart’ta kazanacağımız seçimin ilk adımıdır bu. Haydi İleri diyerek eser ve hizmet, belediyeciliği ile Sarıkaya’mızı bir üst lige çıkartmaya hazır mısınız. Sarıkaya’mızı daha üst düzey geliştirmek için uzman kadromuzla encümen arkadaşlarımla projelerimizi hazırladık. Sarıkaya’nın sorunlarını biliyorum birçok garibanımız iş bulamıyor. İstihdam sağlayacak fabrikalarımız yok. Allah izin verirse Sarıkaya ya organize Sanayi yaptıracağım da buradan size tekrar sözüm olsun, 2000 yıllık tarihi Roma hamamımız var inşallah Roma hamamı’nın da kazılarına devam ederek turizme kazandıracağı.
Çocuklarımız ortaokulu bitirdikten sonra, özellikle kız çocuğu annesi babası olanları iyi bilirler sınavla öğrenci alan bir fen lisemiz yok maalesef başka şehirlere gidip orada okuyorlar. Yurtlarda kalıyorlar gözlerimiz arkada kalıyor, inşallah sizlerin gözlerini artık arkada bırakmayacağım. Seçimi kazandıktan sonra fen lisemizi de Sarıkayamıza kazandıracağım. İlçemizi daha yaşanılabilir daha güzel daha modern hale getireceğim. Şehir içi Baran Caddesi’nde dış cephe çalışması yaparak Baran caddesini de güzelleştireceğim. Sarıkaya’yı bir şehir haline getireceğim. Sarıkaya artık olmuş burası şehir olmuş diyecekler. Bunu yapmak için bana destek verecek misiniz.
İlçemizde henüz doğal gaz girmeyen mahalleleriz var ben buraya çıkmadan önce doğal gaz gitmeyen bütün mahallelerimize doğal gaz götürmek için söz aldım da çıktım. Her yıl 10 km yapılan doğal gaz hattını enerji bakanımızdan söz alarak seçildiği zaman 45 km’ye çıkartacağım.
İlçemizin abisi Yozgat milletvekili Abdulkadir Akgül abimizin destekleriyle bu saydığım projelerin hepsine Sarıkaya’ya yapmaya tekrar söz veriyorum dedi.
Siz benim yanımda olun Sarıkaya’yı modern çağdaş ilerleyen bir ilçe yapmaya ben söz veriyorum.
Sarıkaya’nın abisi bizim de abimiz Yozgat milletvekilimiz Abdulkadir Akgül bey sizlerin huzurunda bizlere verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.
Sarıkaya Belediye başkanı Osman Gözan’ın konuşmasının ardından Ak Parti Yozgat il başkanı Çelebi Altuntaş da bir selamlama konuşması yaptı.

Genç milletvekili Süleyman Şah’ın konuşmasından sonra Yozgat’ın abisi Abdulkadir Akgül mikrofon başına geldi. Yoğun tezahürattan sonra konuşmasına başlayan Yozgat Ak Parti milletvekili Abdulkadir Akgül şunları söyledi; “Her yerde seçim çalışmaları yapıyoruz ama Sarıkaya benim doğduğum büyüdüğüm yer, Sarıkaya’nın benim için ayrı bir değeri var burası benim memleketim benim toprağım.
Ben dördüncü dönem milletvekilini yapıyorum Sarıkaya gelen her hizmet her yatırım da benim parmağım var. Ben benim akrabam benim amcam benim dayım seçilsin diye uğraşmıyorum ben Sarıkaya’nın geleceğine bakıyorum benim için önemli olan Sarıkaya’nın geleceği, Sarıkaya’nın alacağı yatırımlar. Ama Sorgun’la Boğazlıyan arasında sıkışmış bir Sarıkaya da istemiyorum Bugüne kadar yapılması gerekenler alt yapılardı, yapılması gerekenlerdi, Bundan sonra yapılması gerekenler yerel yönetimde iktidarla yapılması gerekenlerdir. İşte fırsat, burada benim milletvekilimde belediye çoğu zaman başka partideydi. Belediye bizden olduğu zaman da ben milletvekili değildim. Elbette memleketime şu partinin bu partinin belediye başkanı diye bakmadım. Elimden gelen bütün çabayı da gösterdim. Ancak kendisini ispat eden ticari hayatıyla ticari ahlakıyla kendisini kanıtlayan kardeşimizi görünce ben de heyecanlandım. Belki giderken Sarıkaya da bir eser bırakmanın bu Kardeşimizle olacağını gördüm ve inandım. Birlikte yapacağız, Yaparız da ama siz istemezseniz biz yaparız. Siz istemezseniz biz hiçbir şey değiliz ki zaten. Şu anda sizler bu meydanı dolduruyorsunuz. Bu seçime Sarıkaya yerel Seçim olarak görmeyin kendi seçiminiz olarak görün.
Daha önce sevdiğimiz bir arkadaşımız seçtik o da elinden geleni yaptı o da çalıştı Cumhur İttifakı olarak üzerine düşen görevi yaptı, iki lider bir araya geldi Türkiye’nin gelişmesi için ellerinden geleni yaptı. İçeride ve dışarıda bir sürü düşmana karşı birlik yaptılar Türkiye’nin gelişmesi için çok çalıştılar halen de çalışmaya devam ediyorlar çünkü Türkiye için Türk sevdalıları birleşti.
Ben de şimdi burada diyorum ki burada parti yok partili yok kendiniz için çocuklarınızın geleceği için Sarıkaya da birleşin hizmet alabileceğiniz başkan adayına destek verin. Projeleri hazırlasın zaten her şey belli ben de destek olayım hükümeti de arkasına alsın projelerini Sarıkaya için gerçekleştirsin.
Vizyon olmadan desteği olmadan aday olsan seçilse ne olur Sarıkaya’ya hizmet yapamadıktan sonra hiçbir kıymeti yok. Milletin vaktini artık boşa harcamayalım Benim artık vaktim yok, Sarıkayalı bir arkadaşımız olarak 65 yaşına geldim bundan sonra gideceğim her gün bir taraf bir bu taraf. Ama bunu değerlendirmek için yapacağım tek iş Sarıkaya eğer inanırsanız eğer güvenirseniz eğer destek olursanız Sarıkaya iç Anadolu’nun en hızlı gelişen ilçesi olacaktır. İmkanlarımız var Sarıkaya bir tarih üzerinde inanın çok çalışarak Sarıkaya’yı geliştirebiliriz, Sarıkaya da bir projeyi başlattık kısmet olmadı milletvekilimiz yetmedi kaldı. Ama devam edeceğiz bu kardeşimizle de bu heyecanı görüyorum bu ateşi görüyorum, akşam projelerini izledim tabi çoğu bizim katkılarımızla yapılacak bir projeler. Tek başına yapacağı işler değil. Ama bu akşamki gösterdiği projeler beni de heyecanlandırdı ben şimdi kendisine söylüyorum sen Sarıkaya’ya kendini ağladıysan ben zaten çoktan azdım. Her konuda her zaman yanındayım. Mesaimin yarısını meclise ayırıyorsam yarısını da sana ayıracağım. Ama yalnız değilim beraber seçildiğim milletvekili arkadaşımla Sarıkaya’nın bütün projelerinin arkasındayım.


Sizde Sarıkaya’dan bir şey olsun hizmet gelsin destek olsun istiyorsanız Osman Gözan’ı destekleyin ben de Osman Gözan’ın projelerine değer veriyorum ve destek oluyorum. Hepinizi Allaha emanet olun.”dedi.
Daha sonra hep beraber karargah açılışına geçildi dualar okunup kurban eda edildikten sonra sonra kurdele kesildi ve hep beraber seçim iletişim merkezi Ak Parti karargahı’na geçildi. Burada Sarıkaya halkı Abdulkadir Akgül ile hatıra fotoğrafı çektirip isteklerini iletti. Haber Özge Beker

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.