Anasayfa / Güncel / MURSİ İÇİN SARIKAYA’DA GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

MURSİ İÇİN SARIKAYA’DA GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Darbeci Sisi yönetimi tarafından yargılandığı Mahkeme salonunda hayatını kaybeden eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Türkiye genelinde gıyabi cenaze namazı kılındı. Ilçemizde de kılınan gıyabi cenaze namazına Sarıkaya halkı yoğun bir şeklide iştirak etti.
Cenaze namazı sırasında ilçe Müftüsü Emrah Kandemir şu dua ve açıklamayı yaptı: “Hakka tabi olmakla heva ve hevese, gurura ve kibre tabi olmanın tecrübesini ilk insanlar Habil ve Kabil örneğinde gördük.
Tarih boyunca Hz. Musa misali zulme uğramak pahasına hakkın tarafını seçenler olduğu gibi, Kibre kapılıp hakikate karşı sağır ve dilsiz olan Firavun’un yolundan gitmeyi tercih edenler ne yazık ki hep var olagelmiştir.
Tevhidin, adaletin, eşitliğin, mazluma, mağdura ve yetime kol kanat germenin timsali muttakilerin önderi Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) yolundan gitmeyi bahtiyarlık olarak görenler olduğu gibi, Kainatın yegane maliki Allah’ın (cc) lanetine uğrama pahasına zulmetin ve cehaletin timsali Ebu Cehillerin, Ebu Leheblerin tarafını seçenler maalesef olmuştur.
Kimileri canı pahasına vatanını, milletini, dinini diyanetini hulasa mukaddesatını korumayı göze alırken, Kimileri ise makam mevki uğruna vatanını milletini ve mukaddesatını başkalarına peşkeş çekebilmektedir.
Ümmeti Muhammed’in gönlüne taht kurup onların dualarına mazhar olanlar olduğu gibi, ümmeti Muhammed’in bedduasına maruz kalanların vay haline..
Bizler bu gün burada Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursî’nin şehadeti vesilesiyle biraz sonra gıyabi cenaze namazı kılacağız.
Yüce Mevla kılacağımız namazımızdaki dualarımızı tüm ümmeti Muhammed in affına, ıslah yolunu seçmeyen zalimlerin hüsranına vesile kılsın.”dedi.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BARBAROS İLK OKULUNUN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLER TEDİRGİN EDİYOR

Barbaros ilköğretim okulun önünde bulunan Sarıkaya belediyesine ait çöp konteynırları çocukları tedirgin ediyor. Özellikle kasap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.