Anasayfa / Sarıkaya / NİHAYET KAR GELDİ

NİHAYET KAR GELDİ

Uzun bir bekleyişten sonra kar geldi. Pazar günü sabah saatlerinde başlayan kar gece yarısına kadar aralıksız sürdü. Tam da mevsimin gereği lapa lapa kar. Pazar aşamı beklenen haber ilçe Kaymakamlığından geldi. Pazartesi günü okullar tatil, Resmi kurumda çalışan Hamile, özürlü memurlara da tatil oldu. Çocuklar tatili fırsat bilip kartopu oynadı. Bazıları kayak yaparak bazıları da karddan adam yaparak tatilin tadını çıkardılar. Kar yağışı ile birlikte köy yolları ve merkezden bazı mahalle yolları kapandı. Ama Şehir merkezindeki yollar Sarıkaya belediyesi ekipleri hızlı bir şekilde açtı. Kara yolları şehir yollarını açık tutmakla uğraşırken, İl Özel idaresi de Köy yollarındaki biriken karı temizleyerek köy yollarını işler hale getirdiler.
İlçe Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’den aldığımız bilgiye göre belediyemizin kışa hazır olduğunu öğrendik. Başkan Açıkel; “Biz belediye olarak araçlarımızı ve personelimizi hazır bulunduruyoruz. Her an için acil müdahaleye hazırız. Kardan kapanan yollarımızın temizliğini yaptık, kaldırımları ise belediyemize ait temizlik işleri bölümü temizliyor. Yollarda donmaya karşı da tuzumuz hazır. Yani kışa hazırız”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İLK KADIN KAYYUM SARIKAYALI

Sarıkaya esnaflarından Abdullah Demir’in kızı Kaymakam Nazlı Demir ilçemizin gururu olmaya devam ediyor. Kaymakam Nazlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.