Anasayfa / Sarıkaya / NÜFUSTA HÜLLE YAPANLARA ZİRAAT ODASINDAN TEPKİ

NÜFUSTA HÜLLE YAPANLARA ZİRAAT ODASINDAN TEPKİ

Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör Nüfusunu geçici süreliğine başka beldelere taşıyan fakat Sarıkaya merkezde oturan vatandaşlara tepki göstererek Sarıkaya Belediyesinin hizmet yapabilmesi için İller Bankasından gelen parayı düşürüyorlar dedi. Güngör gazetemize şu açıklamalarda bulundu; “Son günlerde gerek sosyal medyadan gerekse yetkililer tarafından edindiğimiz bilgiye göre önceki yıllarda olduğu gibi ilçemizde ikamet ettikleri halde yıl sonu itibari ile ikametlerini başka beldelere taşıyarak Sarıkaya belediyesini gelir kaybına uğratarak başka beldelere yardımcı olmak maksadıyla, Nüfus kaydını hile yoluyla taşıyan vatandaşların kesin tespitleri alındıktan sonra ilçede tarımla uğraşan ve daha önceden Sarıkaya ikametiyle doğrudan gelir desteğinden faydalanmış ve faydalanmakta olan kişileri tespit edeceğimiz.
Bu kişiler üzerinde gerekli incelemeyi yaparak, yetkimiz dahilinde olan gerekli yaptırımları uygulayarak haksız gelir elde edilmesini engelleyeceğiz.”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

Öğrenciler Karne Heyecanı Yaşadı

2017-2018 Eğitim- Öğretim yılının sona ermesiyle Sarıkaya’daki öğrenciler, okullarda düzenlenen karne dağıtım töreninde karnelerini alarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir