Anasayfa / Güncel / OFİSİMİZİ GERİ İSTİYORUZ

OFİSİMİZİ GERİ İSTİYORUZ

Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör; “İnşallah önümüzdeki süreçte tecrübeli ve etkili
vekillerimiz başta Sayın Abdulkadir Akgül, Sn. Ethem Sedef, Sn. Lütfullah Kayalar ve genç vekilimiz
Sn. Süleyman Şahan vekillerimizin gayret ve destekleri ile ofisimizi geri alırız.”dedi.

Bilindiği üzere 2020 yılında TMO Sarıkaya Ajans Amirliği kapatılmıştı. Yerine lisanslı depoculuk hizmeti veren şirketler gelmişti. Bu senede aşırı yağmur olmasından dolayı bitkiler yeterli güneşi alamadı. Sonuç olarak bitkiler fotosentezini yapamadığından gelişimini tamamlayamadı. 
Birçok çiftçimizin ürünü yemlik dene kalitesi düşük buğday olduğu için Lisanslı depoculuk yapan işletmeler tarafından alımı gerçekleşmemişti. 
Çoğu çiftçimizde buğdaylarını Doğankent Kasabasındaki TMO ya götürmek zorunda kalmıştı.
Gazetemizi arayan birçok çiftçimiz konu hakkında şikayette bulundu.
Bizde Sarıkaya’da çiftçi önderi Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör’e konuyu taşıdığımızda Güngör’ünde baya dertli olduğunu gördük.
Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör gazetemiz muhabirine şu açıklamalarda bulundu. 
Güngör Sarıkaya Ziraat Odası Satış Mağazasında gazetemize yaptığı açıklamada; “Sarıkaya’da hububat alımları başladığından bu güne alıma girmeyen ürünlerle ilgili çiftçilerimiz tedirgin ve serzeniş içerisinde bulunuyorlar. Bunu halkımıza tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum bizim ofisimiz 2020 yılında kapatılmıştır. Sarıkaya da alıma girmediği halde ürününü tekraren Doğankent (PEYİK) TMO ya götüren çiftçilerimizin ürününün çoğu alıma giriyor. Doğankent’te (PEYİK) alımları TMO kendisi yapıyor. 
Sarıkaya da ise TOBB lisanslı depoculuk yani özel sektör alım yapıyor. 
Şunu iyi biliyoruz ki özel sektör ticari amaçlıdır. 
TOBB alım noktasındaki görevliler TOBB’un kural ve kriterlerini uygulamak zorundadır. Bu arkadaşlar görevlerini yapmaktadır. 
Asıl sorumlular 2020 yılında Sarıkaya TMO ajans amirliği kapatılırken, bizim ofisimiz kapatılmasın ileriki dönemlerde çiftçimiz mağdur olmasın diye verdiğimiz mücadeleye gözlerini kulaklarını kapatıp bize zerre destek olmayan iktidar ya da muhalif üç maymunu oynayan bize göre geleceği görmek istemeyen yerel siyasilerdir. 
Ofis kapatılırken vatandaşın menfaatini yok sayıp görmezden gelenler seçimlere ramak kala kimi hastane diyor kimi pastane…
2020 yılında Sarıkaya TMO kapatılırken Doğankent (PEYİK) TMO şubesi de kapatılacaklar listesinde idi ancak Doğankent belediye başkanı Sn. Doğan Sungur Ziraat odasının müracaatı dahi olmadığı halde mücadele etti ve kapatılmasını engelledi. Kazanan Doğankent halkı oldu.
Doğankent çiftçisi ve halkının menfaatini gözeterek verdiği mücadelede Doğan Sungur başkanı takdir ve tebrik ediyoruz. Yaklaşan yerel seçimlerde inşallah Doğankent halkından karşılığını alır. 
2020 yılında ofisimiz kapatılmasın diye verdiğimiz mücadelede bize destek olan Sn. Ethem Sedef ve Sn. Ali Keven vekillerimizin destekleri yetersiz kaldı. Sayın vekillerimize destekleri için teşekkür ediyorum. 
İnşallah önümüzdeki süreçte tecrübeli ve etkili vekillerimiz başta Sayın Abdulkadir Akgül, Sn. Ethem Sedef,  Sn. Lütfullah Kayalar ve genç vekilimiz Sn. Süleyman Şahan vekillerimizin gayret ve destekleri ile ofisimizi geri alırız.”dedi. 
Haber Özge Beker 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.