Anasayfa / Güncel / OKSİJEN ADAM YOZGAT’TA

OKSİJEN ADAM YOZGAT’TA

İlçemizde Oksijen adam olarak bilinen Karataş Spot mağaza sahibi Abdullah Karataş Lavanta dağıtımına Yozgat’ta devam etti. Abdullah Karataş Yozgat Çapanoğlu camiindeki cemaate Lavanta fidesi dağıttı. Daha sonra İl Valimiz Ziya Polat’a da lavanta fidesi verdi. Karataş AŞK Vakfı Başkanı Ali Şakir Ergin’e, Türkiye Diyanet Vakfı’ndan Zeki Günbey’e, Yozgat Bozok Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere birçok yere de lavanta fidesi gönderdiğini söyledi.
Oksijen Adam gazetecilere verdiği demeçte; Şuana kadar binlerce ağacı toprakla buluşturduğunu söyledi, Karataş; “Sevgili gönül dostları bu zamana kadar 350 bin adet mavi yeşil Ladin köknar -mavi selvi -leylandi -akasya -ıhlamur -Toros ve dikenli sedir çamı -sarı çam -kara çam -karışık meyve ağacı- Gül -kuşburnu -alıç -ahlat -meşe ve peliti -20 bin adet Lavanta çiçeği fidesi ve bir çok fidanların dikimini ve dağıtımını gerçekleştirdim” dedi.
Karataş sözlerinin devamında, “22 adet hatıra ormanı ve 20 adet akarsu çeşmem ve bir çok hizmetlerim var. Allah a şükürler olsun 2022 yılında 35 bin adet fidan bağlantısı yaptım. Bunlardan 24 bin adet fidan getirdim. Bunlardan 4 bin adet fidanımızı Sarıkaya’daki 18 okul ve 3 adet kuran kursuna, Karayakup, Kadılı ve Azabbaşlı okullarımızdaki öğrencilerimize karne hediyesi olarak dağıttım. Çok şükür gelecek nesile yapılan en güzel eserlerden biri örnek olmak. Sevgili gönül dostları 11 bin adet fidan Allah izin verirse 2023 yılında hatıra ormanı olarak dikimini ve bir kısmını ücretsiz halkımıza dağıtımını yapacağım. Bu güzel hizmetleri önce Allah’ın sonra sizin gibi duyarlı değerli insanların bize verdiği destekle hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Allah ömür verdikçe hizmetlerime devam edeceğim”. dedi.
Abdullah Karataş’ın ünü şu anda Yozgat ve çevresinde. Oksijen adam, hizmetlerine böyle devam ederse ünü tüm Türkiye’ye yayılacak gibi. Karataş daha önce TRT haber de ve birçok basın mecrasında haber yapılmış ve çalışmaları takdir toplamıştır. Abdullah Karataş’a yaptığı hayır ve hizmetlerden dolayı Sarıkaya halkı olarak teşekkür ediyoruz.
Haber Murat Yakışıklı-Foto Çamlık Gazetesi

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.