Anasayfa / Güncel / OKULA MERHABA PROJESİ DEVAM EDİYOR

OKULA MERHABA PROJESİ DEVAM EDİYOR

Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında hayata geçirmiş olduğu ilk projelerden birisi olan “Okula Merhaba Projesi” yıllardır uygulanıyor. Her yıl Eğitim Öğretim yılının başladığı ilk gün Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel belediye personeli ile birlikte bütün ilkokulları gezerek 1. Sınıfa başlayan bütün öğrencilere istisnasız olarak içerisinde kırtasiye malzemeleri, sulu ve kuru boya çeşitleri, suluk, beslenme çantası, defterler, ciltler ve daha birçok malzemenin bulunduğu çantaları dağıtıyor. Başkan Açıkel üstelik bunu yaparken her okula mümkün olduğunca kendisi giderek çocuklara çantaları kendisi dağıtıyor. Artık ilçemizde de vatandaşlarımız konuya vakıf oldukları için çocuklarının çantalarının ve kırtasiye malzemelerinin Başkan Açıkel tarafından getirileceğini bildiklerinden dolayı bu ihtiyaçlarını almıyorlar.
Vatandaşların büyük beğenisini kazanan uygulama Yozgat ve ilçelerinde tek olmakla birlikte ülke genelinde de sayılı belediyeler tarafından uygulanıyor.
Konuyla ilgili olarak Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Okula Merhaba Projesi sosyal belediyecilik manasında başlatmış olduğumuz ilk projelerden bir tanesi ve en çok beğenilen projelerimiz arsında bulunuyor.
Biz Sarıkaya Belediyesi olarak hem öğrencilerimiz hem de hemşehrilerimiz için faydalı bir uygulama yaptığımızı düşünüyor ve bunun olumlu dönüşlerini sürekli olarak alıyoruz.
Yaptığımız bu proje kapsamında öğrencilerimizin okul çantası, beslenme çantası, sulukları, kalemleri, kalem traşları, sulu ve kuru boyaları, defter ve kitap ciltleri, makasları, defterleri ve daha birçok malzemeyi okullar başlamadan önce çantaları yerleştirerek okulun ilk günü dağıtıma hazır hale getiriyoruz. Okulların açıldığı ilk gün ilçe merkezinden başlayarak dağıtıma başlıyoruz ve devamında köylerimizde bulunan öğrencilerimize de çantalarını gün içerisinde ulaştırıyoruz. Mümkün olduğunca bütün okullara gitmeye özen gösteriyorum fakat bazen zaman kısıtından dolayı bazı yerlere de personelimizle gönderiyoruz. Bildiğiniz üzere bu proje kapsamında çantalarımızı zengin veya fakir ayırt etmeden bütün çocuklarımıza dağıtıyoruz. Gittiğimiz yerde eğer çantası ailesi tarafından alınan çocuğumuz varsa bile bir tane de biz hediye ediyoruz. Bu vesile ile 2022-2023 Eğitim öğretim yılının bütün öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve eğitim camiamızın tamamına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, başarılarla dolu bir yıl geçirmelerini diliyorum.” Dedi.
Haber Merkezi

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.