Anasayfa / Sarıkaya / OTO PAZARINDA 4. HAFTA

OTO PAZARINDA 4. HAFTA

Bu hafta Pazar günü dördüncüsü düzenlene Sarıkaya Oto pazarına ilgi geçen haftadan daha az oldu. Sebebini ise soğuk havaya bağlayan esnaflar pazarın artık oturduğunu söylediler. Galerici esnafından ziyade Sarıkaya halkı ve diğer ilçelerden gelen vatandaşlar araçlarını sergileyerek alıcı bulmaya çalıştı. Cumartesi günü öğle saatlerinde dolmaya başlayan ilçe Pazar yeri Cumartesi akşam saatlerinde yarı doluluğa ulaştı. Pazar günü sabah saatlerine Galerici esnafı yerlerini aldıktan sonra Pazar yeri saat 11-12 gibi yine tam kapasiteye ulaşarak neredeyse doldu. Özellikle il dışından gelen galerici esnafı ilçemizden 3 araç alıp ticaret yaptı. Şahıstan şahısa yapılan pazarlıklar yoğun olurken yine galerici esnafı da 20 in üzerinde araba sattı. Beklenilenin üzerinde satış olduğunu bildiren Sarıkaya Esnaf Odası Başkanı Necati Polat daha iyi olabilirdi fakat havalar şu an çok soğuk. Vatandaş geliyor bir iki saat geziyor işine gelen aracı alıyor veya almıyor. Ama galerici esnafı bütün gün soğukta bekliyor. İnşallah havalar ısınınca yoğunluk daha da artar. Dedi.
Sarıkayada esnaflık yapan Yolcu av bayi Yaser Demirkazık gazetemize şunları söyledi. Sarıkayada böyle bir pazarın açılması çok güzel oldu. Ben aracımı bir ay kadar önce sattım ve yeni bir araç almak istiyordum. İnternette araç satan çok, ama güvenemiyorsun. Aracın yanına gittiğin zaman internettekinden farklı çıkabiliyor. Birde o kadar yol gidiyorsun masraf yapıyorsun. Aracı alsan bir dert almasan yaptığın masrafa acıyorsun. Bende Sarıkaya oto pazarını geziyim dedim ve kendi işime uygun bir araç buldum ve yine kendi sarıkayalı vatandaşımdan bir araç aldım. Param yine sarıkayaya nasip oldu. Ben sarıkaya da kazanıyorum Sarıkayada da harcıyorum çok mutluyum. Bu pazarı düşünüp de açan, katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca siz Yöre haber gazetesi olarak her pazarda galerici esnafı gibi pazara gelip Pazar bitene kadar bekliyorsunuz. Haber yapıyorsunuz soğuk demeden. Birçok kişi cep telefonundan fotoğraf çekip facebook’a atıyor sizde oradan bir iki fotoğraf alıp altını doldurup haber yapabilirsiniz, veya pazarın açılışında bir haber yaptınız bu yeterliydi. Ama siz sürekli pazara gelerek pazarın tanıtımı için çalışıyorsunuz hem de hiç bir karşılık beklemeden. Asıl size teşekkür etmek lazım.” dedi. Bizde Yaser kardeşimize bu duyarlı sözleri için teşekkür ediyoruz.
Pazar havanın soğuk olması nedeni ile bu sefer erken dağıldı.

 

IMG_5515 IMG_5514 IMG_5504 IMG_5496 IMG_5491 IMG_5480 IMG_5469 IMG_5460 IMG_5459 IMG_5454

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ACAR DONDURMA AÇILDI

Acar dondurma işletmecisi Yasin Aktan dondurmanın bir kültür olduğunu ifade ederek şunlarıkaydetti; “dondurmacılık bizim baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.