Anasayfa / Sarıkaya / PROF’UN MAAŞ FARKI BENDEN

PROF’UN MAAŞ FARKI BENDEN

KAT SAYI UYGULAMASI YÜZÜNDEN ERZURUM’DA Kİ BİR PROFOSÖRÜN MAAŞI 25 BİN TL BU PROFOSÖR BOZOK
ÜNİVERSİTESİ SARIKAYA FİZİK TED.VE REHABİLİTASYON YÜKSEK OKULUNA GELİRSE MAAŞI 6 BİN TL’ YE DÜŞÜYOR,
BU YÜZDEN PROF BULUNAMIYOR SORUSU ÜZERİNE; AKGÜL “REKTÖR ÇALIŞACAK ÖĞRETİM ÜYESİNİ (PROFOSÖR)
BULSUN MAAŞININ FARKINI BEN CEBİMDEN VERECEĞİM DEDİM. BEN SARIKAYA’LIYIM BEN HERKESTEN ÇOK
İSTİYORUM ÜNİVERSİTENİN AÇILMASINI” DEDİ.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Sarıkaya ilçe teşkilatında Ramazan Bayramlaşma programı düzelendi. Programa Ak Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yusuf Başer, Akp İl Başkanı Harun Lekesiz, Karayakup Kasabası Belediye Başkanı A.Dursel Erdoğan, Partililer ve vatandaşlar katıldı.
İl Başkanı Harun Lekesiz açılış konuşmasını yaparak Adalet için yürüyoruz diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nu eleştirerek PKK lılar ile bir olup yürüyor diye eleştirdi. Milletvekili Yusuf Başer ise Referandum oylamasında destek veren Sarıkaya halkına teşekkür ederek, 15 temmuz şehitlerini andı ve birlik beraberlik mesajı verdi.
Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül ise “Sarıkaya referandum oylamasında Türkiye sıralamasında ilk sıralarda yer aldı. Özellikle benim ilçem olması beni son derece gururlandırdı. Sarıkaya benim ilçem, beni üzen buraya gelirken Kozaklı’nın önünden geçerken 5 yıldızlı otelleri gördüm. İlçemizin suyu daha kaliteli neden üç beş kişi bir araya gelip te bir termel tesis yapmıyor. Ben yatırımcı olarak hazırım. Diyerek. Üniversitemiz bitti ben burayı yapan kişi olarak her şeyi düşünüyorum kat sayı dolayısıyla buraya gelen Profosörün ücreti düşük ama ben rektöre söyledim öğretim üyesini bul maşını öde üste kalan kısmı ben kendi cebimden vereceğim. Yeter ki üniversiteyi aç, Müdür atandı sekreter atandı. Belediye de gerekli çalışmaları bitirdiğinde üniversitemiz açılacak. Diğer üniversitelerden ne alıyorsa ben cebimden farkını karşılayacağım.dedi.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ACAR DONDURMA AÇILDI

Acar dondurma işletmecisi Yasin Aktan dondurmanın bir kültür olduğunu ifade ederek şunlarıkaydetti; “dondurmacılık bizim baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.