Anasayfa / Güncel / ROMA FESTİVALİ Mİ? YEŞİL MERCİMEK FESTİVALİ Mİ?

ROMA FESTİVALİ Mİ? YEŞİL MERCİMEK FESTİVALİ Mİ?

Yozgat merkez dahil bir çok ilçe ve hatta belde her akşam bir konser, bir etkinlik, bir festival yapılıyor. Diğer ilçelere baktığımız zaman onları kıskanmamak elde değil. Bahadın geleneksel olarak festival ve konserler düzenliyor, Sorgun gurbetçi festivali, Çayıralan bal festivali ve bir çok ilçede irili ufaklı etkinlikler yapılıyor.
Bizim ilçemizde ise dünya mirası Roma Hamamı var. Hani tanıtımı için çok çalışıyoruz ya? Gazetemizde yıllar önce bir roma festivali yapılsın diye yazı paylaşmıştık. Her yıl da bu ve bunun gibi haberler yapıyoruz. İlçemizde bir Roma festivali düzenleyelim diye. Fakat ne hikmetse hiç bir siyasi ve brokrattan festval yapmaya dair bir adım gelmedi. Hatta adını dahi duymadık.
Biz tekrar kamu vicdanının sesi olarak Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, İlçe Kaymakamı Samet Serin, Ak Parti ilçe Başkanı Bületn Doğan’a sesleniyoruz. İlçemizde belirli bir hafta belirleyip “Roma Festivli” düzenleyebilirler. İlçemizde ki esnaflarımız bu sayede daha fazla iş yapar. İlçemizin adı bu yapılacak festival ile daha çok duyulur. Hatta bu festivale Türkiye’nin en iyi yeşil mercimeği Sarıkaya’da yetişir, başlığını da atarsak ilerleyen zamanlarda yeşil mercimek paketleme tesisleri ile bir marka olabilir. Paketleme tesisini özel sektör de açsa, Belediye de açsa ilçemizde bir istihdam alanı da açılmış olur. Bu paketleme tesisinde onlarca insan iş bulur. Yeşil mercimeği eken bir çok çiftçi para kazanır. Kooperatif bile kurulabilir. Hem Roma Festivali ile ilçemiz Roma Hamamı sayesinde Turist kazanır, ham de yeşil mercimek sayesinde ilçe ekonomimiz kalkınır.
Siyasilerimize ve Brokratlarımıza sesleniyoruz, Roma Fesivali ya da Yeşil Mercimek Festivali istiyoruz. Haber Mustafa Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SARIKIZ GÖRÜLDÜ

Özellikle Doğu ve Güney Doğu Anadoluda yaşayan Sarıkız örümceği ilçemiz ve bağlı köylerinde de görünmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.