Anasayfa / Güncel / SARIKAYA AKGÜL’Ü BAĞRINA BASTI

SARIKAYA AKGÜL’Ü BAĞRINA BASTI

Adalet ve Kalkınma Partisi Sarıkaya ilçe teşkilatının düzenlemiş olduğu açık hava mitingi çarşamba günü ilçemizin miting meydanında gerçekleşti.

Miting meydanı yüzlerce Ak partili ile doldu taştı. İlk konuşmayı Ak Parti ilçe başkanı Ufuk Öcal yaptı Öcal konuşmasında şunlara değindi: “Değerli Sarıkaya halkı davetimize icabet edip bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 2002 seçimlerinde ne dedi tek başına iş başına. 2007 seçimlerinde durmak yok yola devam dedi. 2011 seçimlerinde istikrar sürsün Türkiye büyüsün diyerek yola çıktı. Milletimiz de tercihini istikrardan yana kullandı. 2015 seçimlerinde sen ben yok Türkiye var diyerek girdi ve tekrar seçimleri kazandı. 2018 seçimlerinde vakit Türkiye vakti diyerek tekrar iktidarı aldı. Güçlü Türkiye’yi inşa etmeye devam etti. Bu seçimde ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bizler doğru adımlarla milletimizin emrindeyiz. Dedi

Daha sonra Yozgat il başkanı Yusuf Başar Sarıkaya halkını selamlayarak kısa bir konuşma yaptı. Başerin konuşmasından sonra Ak Parti Yozgat milletvekili adayları, Yusuf İbiş, İskender Minar, Süleyman Şahan birer selamlama konuşması yaptılar.

Konuşma sırası Ak Parti Yozgat milletvekili adayı Sarıkaya’nın evladı Abdulkadir Akgül’e geldi. Akgül kalabalığın yoğun alkışlarıyla mikrofon aldı. Akgül konuşmasında; Seçimlere üç gün kaldı. Küskünlüklerimizi bir tarafa bırakarak hepinizi herkese kucaklamaya davet ediyorum. Kapı kapı dolaşarak liderimizi ve ak davamızı anlatmaya davet ediyorum. Çünkü bu seçim yalnızca cumhurbaşkanlığı seçimi değil milletvekili seçimi değil, bu seçim sizin seçiminiz hepimizin seçimi. Bu seçim Türk İslam âleminin seçimi. Saygıdeğer Sarıkayalılar terör örgütü açıkça bir adayı destekleceğini söyledi. Kırk bin evladımızı şehit eden sekizyüz milyar dolardan daha fazla ülkemize zarar veren PKK’lı terör örgütü millet ittifakını destekleyecek.

Sevgili Sarıkayalılar biz Ak Parti olarak halka hizmet Hakka hizmet diyerek yola çıktık, Yozgat’ın merkezinden başlayarak her ilçesinde her bölgesinde her köyünde ak partinin hizmetlerini görebilirsiniz. Ben Sarıkayalıyım 2000 yılına kadar Sarıkaya adeta bir köydü. Ne zaman ki Ak Parti iktidara geldi Sarıkaya hizmete kavuştu. Sarıkaya daha fazla hizmet alacak daha ileriye gideceğiz yeter ki gölge etmesinler. Bakın Cumhuriyet tarihimizin en büyük hizmetini aldık hızlı treni getirdik, hayalim dediği şehir hastanelerini Yozgat’a getirdik, Bozok üniversitemizi kurduk. Yolları bölüp insanları birleştirdik, TOKİ konutlarını ülkenin dört bir yanına yaydık,  her ilçemizde hastaneler, kamu kurumları, Spor tesisleri, altyapılar yaptık.

Göletler, barajlar yaptık. Yozgat’ı su zengini bir il yaptık. Havalimanımızda en yakın zamanda hizmete girecektir. Pandemi döneminde ülkeler kendi vatandaşlarına bakamadı, biz kendi vatandaşlarımıza hizmet ettik. Sağlıklarını kavuşturduk. Ambulans helikopterlerle hastalarımıza nakil ettik. Kendi vatandaşlarımıza ambulans uçaklarla ülkemize getirdik. Küçük esnaf için yapamayacağımız şey yok, daha dün küçük esnafın emekli olabilmesi için prim gün sayısını beş yıl daha aşağı çektik. Esnafımızın ve çiftçimizin prim gün sayısını SSK ile eşitledik. Demek ki bir taraftan seçim yarışları, bir taraftan da hizmetlere devam ediyoruz. İnşallah bundan sonra da hizmetlerimiz artarak devam edecek. Bu milletin kutsal değerleri ile oynatmayız, diyaneti kapattırmayız, seccadeye bastırtmayız, Ayasofya’yı müze yaptırtmayız, vatanımızı size böldürtmeyiz, rahmetli Menderes’i astınız, Özal’ın yolunu kestiniz, Erbakan’ın partisini altı kez kapattınız, iktidardan indirdiniz. Size Erdoğan’ı yedirmeyiz.

Yozgat’ta PKK’lı çıkmaz diyorsanız o zaman PKK ile kol kola iktidara yürümeye çalışan partiden milletvekili aday olmayacaksınız. Eğer hizmet için buradaysanız PKK ile aynı masaya oturan aynı yemeği yiyen partiden aday olmayacaksınız. Saygıdeğer Sarıkaya halkı; benim baba ocağım, milletvekili arkadaşlarıma ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ediyorum. Diyerek sözlerini tamamladı. Adalet ve Kalkınma Partisi Sarıkaya açık hava mitingi toplu halde Sarıkaya halkını selamlama ile son buldu.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.