Anasayfa / Sarıkaya / Sarıkaya İHH Temsilciliği’nden Anlamlı İftar

Sarıkaya İHH Temsilciliği’nden Anlamlı İftar

Yozgat Sarıkaya İHH temsilciliği 10 Haziran Dünya Yetim Günü münasebetiyle Sarıkaya’da ikamet eden yetimlere ve ailelerine Kervan pide salonunda bir iftar yemeği verdi. Samimi bir havada gerçekleşen iftar yemeğine Sarıkaya İHH yönetimi, yetim aileleri ve programa vesile Osman Doğan ve ailesi iştirak etti.

İftar programına Çarşı Camii imam hatibi Hafız Ahmet YILDIRIM hocamızın nefis Kuran tilaveti ile başlandı. Ardından Sarıkaya İHH temsilcisi Gazi VURAL, günün önemini belirten bir konuşma yaptı. “Yetim Gülerse Dünya Güler” düsturunu ilke edinen, kuruluşundan beri İHH nın dünyanın neresinde olursa olsun mazlumun ve yetimlerin yanında yer aldığını, dünya üzerinde birçok ülkede yetimhaneler açarak yetimlerin hem dertlerine ortak olup sorunlarını çözen hem de onları topluma kazandırmak için gece gündüz demeden çalışmalar yürüten büyük bir sivil toplum kurulu olduğunu belirtti. Maalesef dünya üzerinde yaşanan savaşlarda en büyük zararı çocukların ve kadınların gördüğünü, kiminin hayatını kaybettiğini kimininse yetim kaldığını, işte bu yetimlere İHH olarak uzanan şefkat eli olmaya devam edeceklerini belirtti. Sarıkaya İHH temsilciliği olarak biz de yetimlerimizin yanında yer almaya çalışıyoruz. Sarıkayalı 12 tane yetimimize burs vermekteyiz. İnşallah 12 Haziran Pazartesi günü Bangladeş’deki yetimlerle buluşmak, Sarıkayalı kardeşlerinin selamlarını ve bize teslim ettikleri emanetlerini ulaştırmak üzere yola çıkacağız.

İftarımıza iştirak eden tüm ailelerimize, emeğini esirgemeden gayret eden yönetimdeki arkadaşlarımıza ve bu güzel buluşmaya vesile olan Osman DOĞAN hocamıza gönülden teşekkür ediyorum diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

IMG_0775 IMG_0774_1

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.