Anasayfa / Güncel / SARIKAYA İTFAİYESİNDEN
PİKNİKÇİLERE UYARI!

SARIKAYA İTFAİYESİNDEN
PİKNİKÇİLERE UYARI!

Sarıkaya Belediyesi İtfaiye Müdürü Fatih Aytekin artan hava sıcaklığının özellikle ormanlık ve mesire alanlarındaki yangınlarda artışa neden olduğunu hatırlatarak Sarıkaya’lı hemşehrilerimizden piknik yaptıkları alanlara sahip çıkmalarını ve yangın tehlikesine karşı dikkatli davranmalarını önerdi.
Sarıkaya Belediyesi İtfaiye Müdürü Fatih Aytekin gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Piknik için orman ve yeşil alanları tercih eden hemşehrilerimiz yaktıkları ateşi söndürdüğüne emin olmadan bırakmasınlar. Gerekli gördüklerinde ateşin üzerini toprakla örtsünler kibrit, sigara izmariti ve yangına sebebiyet verebilecek şeyleri doğaya kesinlikle atmasınlar. Hem çevre temizliği hem de yangın tedbiri için yanıcı ve yakıcı özelliği bulunan maddelerin tam olarak sönmüş ve tehlike arz etmediğinden emin olmaları da son derece önemli. Güneş altında ışığı odaklaştırarak büyük ölçüde yangınlara neden olan şişe ve cam parçalarını rastgele etrafa atılmaması ve özellikle araba içerisinde sigara içenlerin camdan dışarı atmamalarını da hatırlatmakta fayda var. Ormanlar ve doğa hepimizin ortak değerlerimize hep birlikte sahip çıkıp felaketlerin önüne geçebiliriz.” Dedi.
SERİNLEMEK İÇİN GÖL VE GÖLETLERE GİRMEYİN
Yaz aylarında ki bir diğer tehlikenin de göl ve göletler çevresinde piknik yapanların serinlemek amacı ile suya girmeleri olduğuna vatandaşların yasak alan ve kontrol altında bulunmayan göl ve su birikintilerine kesinlikle girmemeleri için uyarıyoruz. Dedi.
Dikkat ve basit önlemlerin çoğu zamanda yangına neden olabilecek unsurları ortadan kaldıracağını bazen de olası bir yangının en az zararla atlatılmasına yardımcı olacağını hatırlatır değerli Sarıkaya’lıların her türlü felaketten uzak mutlu bir yaz mevsimi geçirmelerini temenni ederiz.
YANGIN İHBAR HATTI : 112
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.