Anasayfa / Sarıkaya / SARIKAYA ŞAİRLERİ VE AŞIKLARI KONUK ETTİ

SARIKAYA ŞAİRLERİ VE AŞIKLARI KONUK ETTİ

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt YOLDAŞ’ın Başlattığı gençlerimiz öğrencilerimiz değerlerimizle buluşuyor projesi kapsamında şiire karşı bir farkındalık oluşturabilmek ümidiyle ilk defa okullarda gerçekleşen şiir, müzik konulu programın yoğun ilgi görmesi nedeniyle 2.si Sarı Zeybek Kültür Merkezin de gerçekleşti.
Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt YOLDAŞ’ın İlçede ilk defa başlatmış olduğu STK ların ilçe eğitimine katkıları ve Gençlerimiz değerlerimizle buluşuyor konulu projesi kapsamında Sarıkaya Şairler Yazarlar Müzisyenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirilen GENÇLERİMİZ DEĞERLERİMİZ programının ilki yarı yıl tatilinden önce Cengiz POLAT Erkek İmam Hatip ve Şehit Hasan Hüseyin AKSOY Anadolu Lisesinde gerçekleşmişti.
Programda şairlerin şiirlerinin yanı sıra Aşıkların doğaçlama atışmaları öğrenciler tarafından ilgiyle takip edilmiş olumlu tepkilerin alınmasıyla programın devam ettirilmesi kararlaştırıldı. Sorgun Şairler Yazarlar Derneğinden Murat Erciyas, Orhan Erciyas, Aşık İsmail ve Aşık Nakto recep in katılımlarıyla programın ilki büyük beğeni topladı.
Sarıkaya Sarı Zeybek Kültür Merkezin de gerçekleşen programa Jandarma Bölük Komutanı Adem Yeleğen,İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş,Beleidye Başkan Yrd. Sadettin Öztürk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin Yılmaz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Özgür Selçuk Aytekin, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Talat İbiş, MHP İlçe Başkanı Battal Nurlu,Minibüscüler Koop.Bşk.Arif Yılmaz, Türk Eğitimsen şube bşk. Bayram Höke, Eğitim Birsen Şube Bşk.Hacı Ali Efe ,Şoförler Cemiyeti Bşk.Fuat Özer,Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör, Esnaf Sanatkar Odası Bşk.Necati Polat,Sarıkaya şairler Yazarlar Derneği Bşk.Kelami Akdemir ve Bşk.Yrd.Kaşif Kani Ertürk ile birlikte okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Programa konuk olarak Kayseriden Aşık Veysel in talebesi Duran Tamer, Şair Şeyhmus Çiçek,Yozgat Şairler Yazarlar Derneği Bşk.Ahmet Sargın ve Kayseri Türkiyem radyosu sahibi Asuman Yiğitoğlu katıldı.
Program İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başladı. programın sunuculuğunu profesyonel radyocu Asuman YİĞİTOĞLU yaptı.
Açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş yaptı.Yoldaş konuşmasında şunları söyledi.” Sarıkaya Şairler ve Yazarlar Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz “Gençlerimiz değerlerimizle buluşuyor”Projesi kapsamında Şiir edebiyat müzik konulu öğrencilerimizin katıldığı şair yazar sanatçılarımızla birlikte olduk.
İlk Programımız okullarımızda gerçekleşti. Öğrencilerimize programı bir anketle sorular yönelterek sorduk. Çoğunluğun kararı ile öğrencilerimiz bu tarz programların devam etmesi yönünde bizden taleplerde bulundular. Bizde ilçemizde bu konuda büyük bir boşluğu doldurduğuna inandığımız şairler,yazarlar ve müzisyenler derneği ile birlikte bu programları gerçekleştirdik.
İkinci bölümünde yani bu gün de Sarı Zeybek Kültür Merkezinde değerli protokolümüz ve yine öğrencilerimizin katıldığı güzel anların yaşanacağı etkinlikle birlikteyiz.
Programa katılan değerli protokole öğrencilerimize öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.İnşallah finalinde sürpriz sanatçı ve şairlerle birlikte olacağız .Programa katılan değerli sanatçılarımıza,şair,yazar ve ozanlarımıza tekrar teşekkür ediyor saygılar sunuyorum”dedi.
Sarıkaya Şairler Yazarlar ve Müzisyenler Derneği Başkanı Kelami Akdemir ise konuşmasında şu görüşlere yer verdi.” İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırladığımız “Gençlerimiz Değerlerimizle buluşuyor” Programımıza hoş geldiniz derken sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyorum.
Saygıdeğer Konuklar;
Derneğimiz 29 Ekim 2010 Yılında kuruldu. Kurucu üyelerimiz Kaşif Kani Ertürk,Osman Eser,Osman Aksoy,Yakup Ergen,Mustafa Yücel,Tahir Lök,Ahmet Çeçen,Battal Nurlu,Ayhan Sayan,Mustafa Tek,Gökhan Şahin,Nihat Arslan,Muharrem Günal ile birlikte 7 yılımıza girerken ilçemizdeki sosyal ve kültürel faaliyetlere katkıda bulunmaktan dolayı yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte mutluyuz gururluyuz.
Bizlere bu güne kadar yapmış olduğumuz faaliyetlerimiz de büyük destek olan dönemin Kaymakamı sayın Yaşar Dönmez’e,yien dönemin Belediye Başkanı Sayın Ali Osman ERbir’e değerli iş adamlarımız ve Esnaflarımıza üyelerimize kalbi şükranlarımızı sunuyorum.
Kurulduğumuz günden itibaren hep sosyal faaliyetlerin içerinde yer aldık.Türkiye’nin değişik illerinden her yıl 60-70 şair ve yazarı ilçemize davet ederek başta tarihi Antik Roma Sağlık Merkezi Halk diliyle Roma Hamamı olmak üzere yayalarımız ve köylerimizi tanıtarak katkı sağlamaya gayret ettik.
Geçtiğimiz yıl Yukarı Sarıkaya Kasabasında gerçekleştirdiğimiz programımıza bu yıl Kemallı Köyünü ekleyerek değerli muhtarımız Adem Ateş’in de destekleriyle konuklarımızı otantik köy ortamında misafir edeceğiz.
Bu yıl 7-8-9 Temmuz 2017 Tarihlerinde gerçekleşecek programımızın 1 günü nü ilçe merkezinde 2.gününü ise Kemallı Köyünde gerçekleştirmeyi planlıyoruz.
Bu gün burada yine siz değerli konukların huzurunda sevgili öğrencilerimizin sosyal hayata kazandırılması anlamında yine şair,yazar sanatçı dostlarımızla birlikteyiz.
İlçemizin yetiştirdiği değerimiz Sazıyla sözüyle Sait Şahin ve Piyanis Ahmet Çeçen sizlere bir birinden güzel Türkülerini yorumlayacaklar.
Programın sunucusu etkili yorumu duygu yüklü buğulu sesiyle sevgili Asuman Yiğitoğlu bu gün anılarımıza unutulmayacak anlar katacağına inanıyorum.
Davetimizi kırmadılar aramızda oldular kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
Saygı değer konuklar Sevgili Öğrenciler, Aşıkların ozanların şairlerin sanatçıların kaynakları sevgidir.Şiirleri duyguların girdabında yer alırken kimi zaman hüzün kimi zaman mutluluk sarmıştır yüreklerimizi.
Sevgiyi kalbimize nakş eden yüce yaratıcı insanı yaratırken belleğine sevgiyi de yerleştirmiştir. İnsanların sevgisi yaratılanların sevgisi Allah’ın sevgisini yansıtır. En büyük sevgi Allah sevgisidir. İnsanda ki sevgisi bir cüz’i sevgidir.
Yunusça söyleyecek olursak sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz. Hatasız dost arayan dostsuz kalır. Kusur aramak bize bir şey kazandırmaz. Hayatta mutlu olmanın yolu da her kesi olduğu gibi kabul etmektir.
Saygıdeğer protokol bu duygu ve düşünceler ile sizleri saygıyla selamlıyorum”dedi.
Programa katılan Şair Yazar ve sanatçılara İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş ve Protol üyeleri birer TEŞEKKÜR belgesi takdim ederek toplu hatıra fotoğrafının ardından program son erdi.

IMG_4830 IMG_4843 IMG_4857 IMG_4861

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ACAR DONDURMA AÇILDI

Acar dondurma işletmecisi Yasin Aktan dondurmanın bir kültür olduğunu ifade ederek şunlarıkaydetti; “dondurmacılık bizim baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.