Anasayfa / Sarıkaya / SARIKAYA’DA EĞİTİM TARTIŞILDI

SARIKAYA’DA EĞİTİM TARTIŞILDI

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş başkanlığında ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarının başkanları, Kaymakamlık toplantı salonunda bir araya geldi.
Toplantıya Milli Eğitim Şube Müdürleri Talat ERTÜRK, Mehmet ESEN ve STK lardan Fuat Özer Şoförler Odası, Kaşif Ertürk Sarıkaya Şairler Yazarlar Derneği, Doğan Çiftçi Kızılay Derneği, Cafer Şensoy Engelliler Derneği, Abdülkadir Üstüntaş İrfaniye Yurt Müd. , Süleyman Sarıkaya İrfaniye Yurdu, Bayram Höke Türk Eğitim-sen, Arif Yılmaz Sarıkaya Tur. Koop. , Mustafa Tek Yöre Haber Gazetesi, Kelami Akdemir Sarıkaya Gazetesi, Mahir Ünal Muhtarlar Der. , Bilal Yıldız Sarıkaya Gençlik ve Spor Kulübü, Gazi Vural İHH Sarıkaya Temsilcisi, Hulusi Şahin Sarıkaya Ensar Der. , Lütfi Atılmış Sarıkaya Eğitim-iş Sendikası, Göhan Şahin, Sarıkaya Sanakarlar, Engin Cihangir Sarıkaya Gençlik Derneği, Hacı Ali Efe Eğitim Bir-sen Başkanı, Hicran Temur Güntülü Kadın Derneği Başkanı katıldı.
Toplantıda Sarıkaya’nın eğitimi konuşuldu. Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş şunları söyledi; Görev ilk başladığımda da söylediğim gibi Sivil toplum kuruluşları olmadan bu iş olmaz demiştim. Sivil topluk kuruluşları başkanları hepsi görevini layıkıyla yapan belli bir kesimin başkanı sözü geçenidir. Her bir örgütün sözünün geçtiği bir kesim var. Birazdan sizlerden eğitim için yaptığınız şeyleri anlatmanızı isteyeceğiz fikirlerinizi alacağız. Bizde yaptığımız şeyleri sizinle paylaşıp fikirlerinizi alacağız. Böylece beraber fikir alışverişi yapıp Sarıkaya’nın eğitim seviyesini nasıl yükseltiriz onu konuşacağız.
SEGEP adı altında bir proje yaptık ilk toplantıyı öğretmenlerimizle, ikinci toplantıyı muhtarlarımızla ve üçüncü toplantıyı da STK larla sizinle yapıyoruz, bizim amacımız ilçemizdeki eğitimi geliştirmek. Bunun için geç kalınmış bir proje ama biz elimizden gelenin fazlasını yaparak bu açığı kapatacağız.” Dedi. Biz bu projeyi Kaman’dan aldık ve projeyi inceleyip ilçemize en uygun hale getirdik. Bunu da uygulamaya başladık TEOG sınavında %20 lik bir başarı elde ettik. Bu yeterli değil bu proje uzun soluklu bir proje. Biz bu proje ile sistemi oturtabilirsek başarı arkasından gelir. Amacımız bu projeyi ilçemize uygun bir şekilde sisteme oturtmak ve sonuçlarını beklemek. Bu projenin bir ayağı da okullarımızı fiziki olarak değiştirme güzelleştirme. Bunu da 6 gönüllü öğretmenimiz gerçekleştiriyor. Bunun da meyvesini hemen aldık. Şöyle ki; İtanbul Çekmeköy Belediyesi ile iletişime geçtiler, olumlu netice aldık. Çekmeköy belediyesi ilçemizde 3 okulun boya badana işini yapacak. Ayrıca Çekmeköy Belediyesi Kız İmamhatip lisesinin altında bir bölüm var buraya bir kütüphane yapacak. Masası sandalyesi dekoru hatta kitaplarına kadar her şeyini yapacak. Her şeyi Çekmeköy belediyesine ait olacak. Bir diğer hayırsever Gözanlar Beton da bir okulumuza konferans salonu yapma söz verdi. Bizim sivil toplum kuruluşu başkanlarımızdan istediğimiz okullarımızın fiziki yapısını güçlendirmek ve yeni okul yapmak için desteklerini istemek. Şu an acil olarak iki okula ihtiyacımız var. Bir de değerler eğitimi adı altında bir projemiz var. Okullarımızda okuyan çocuklarımız Türk Olmaktan o kadar da gurur duymuyor. Bunun sebebi ise tarihimizi yeterince anlatamıyoruz. Şanlı Türk tarihin bilmiyorlar bizim çocuklarımız. Bunun yerine yabancılara özeniyor. Bunu aşmak için çeşitli çalışmalarımız var. Anne babasından gurur duymuyor önemli olduğunu bilmiyor.”dedi. Daha sonra Yoldaş her bir STK temsilcisine söz vererek konu ile ilgili düşüncelerini aldı. Burada ortaya çıkan sonuç öğrencilerin hep dersle değil sosyal faliyetlerle ilgilenmeleri, gezilerin düzenlenmesi Tarihi yerlerin gezdirilmesi. Bir düğer fikir ise Çok Programlı Liseni geliştirilmesi yeni bölümlerin eklenmesi mesela Uçak motoru bakım onarımı gibi gelecekte iş bulacakları bölümlerin açılması. Öğrencilerin Aileleri ile irtibata geçilmesi, öğrencinin ders çalışma ortamının düzenlenmesi gibi konular tartışıldı.
Ayrıca tüm sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ilçemizde böyle bir birlikteliğin ilk defa sağlandığını söyleyerek, böyle bir organizasyonla kendilerini bir araya getirdikleri için müdürlerimize teşekkür ettiler.
Sarıkaya´da eğitim seviyesinin el birliğiyle istenilen noktalara getirileceğine yürekten inandıklarını ifade eden müdürümüz, toplantıya katılımlarından dolayı katılımcıların hepsine ayrı ayrı teşekkür ettiler.

img_4386 img_4392 img_4394 img_4398 img_4405

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

TİLAVET ODASININ AÇILIŞI YAPILDI

Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin gelişimlerine olumlu katkı sunacak ve işlevsel olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir