Anasayfa / Sarıkaya / SARIKAYA’DA KUTLU DOĞUM COŞKUSU

SARIKAYA’DA KUTLU DOĞUM COŞKUSU

Sarıkaya’da Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Kayseri Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Harun Işık tarafından bir konferans verildi.
İlçe Sarı Zeybek Kültür Merkezi Şehit Mustafa Kemal Devrilmez Salonu’nda, düzenlenen konferans, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Günün anlam ve önemine ilişkin Açılış konuşmasını İlçe Müftü Vekili Ramazan Şişecioğlu yaptı, Şişecioğlu konuşmasında katılımcılara ve program için desteğini esirgemeyen tüm halkımıza teşekkür etti.
Daha sonra Kayseri Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Harun Işık “Bu güzel günün gecesine bizleri ulaştırdığı Hz. Peygamber Aleyhissalatü Vesselam anmak anlamak onun yüce Rabbimizden almış olduğu o kutlu eteleri hayatımızın her anına aksektirmek ve başta sağlık nimeti olmak üzere saymakla bitiremeyeceğimiz nimetlerini bizlere bahşettiği için Hamdi senalar olsun.Allahın son elçisi hak yolun tebliğcisi insanlığın kurtarıcısı Hazreti Muhammed Mustafa Sallallahu Taela aleyhi vesselam efendimize onu güzide aile ashabına salatü selam olsun.Allahın rahmeti bereketi iyiliği güzelliği ver her türlü ihsanı uzak yakın demeden bu güzide geceye bu mübarek konferansa iştirak eden siz kardeşlerimizin üzerine olsun. Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu yılki Kutlu Doğum temasının Hz. Peygamber ve Güven Toplumu olduğu noktasını öğrendiğimde gerçekten de içinde yaşadığımız dünyaya yakın çevremizden olmak üzere baktığımızda o kadar çok ihtiyacımız olan meseleyi gündeme getirmişler ki hem kendimiz hem ailemiz hem çevremim hem ülkemiz hemde bütün dünyanın Maalesef pek çok zulümle haksızlıkla savaşla ve bunun neticesi olaraktan güvensizlikle yoğun olduğu bir atmosfer de dini İslami o güvenine o güvenilir insanına son derece ihtiyacımız var İslami öğrenip, bizden sonraki nesillere de aktarmalıyız. Allah, bizi Peygamber Efendimizin ahlakı ile mazhar olan kullardan eylesin. Haftamızın hayırlara vesile olmasını diliyor, salonumuzu da doldurduğunuz için hepinizden Allah razı olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.
Konuşmanın sonunda İlçe Kaymakamı Yasin Özcan kürsüye davet edilerek Kayseri Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Harun Işık ‘a bir plaket takdim etti.
Daha sonra sırasıyla Emekli Müezzin-Kayyım Abdullah Metin hocamıza plaketini Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel takdim etti.
Emekli Kur’an Kursu Öğreticisi Nuray Doğan’a plaketini Jandarma Komutanı Yüzbaşı Adem Yeleğen takdim etti.
İlçemiz Kur’an Kursları arasında yapılan Kur’an-ı Kerim-i güzel okuma yarışmasında 1. olan ve Yozgat İl Müftülüğünde yapılan il yarışmasında 3. olan Duran Selvi Özbek Kur’an Kursu öğrencisi Mehtap Dursun ‘a hediyesini İlçe Müftü Vekili Ramazan Şişecioğlu takdim etti.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GEZEN KÜTÜPHANE
KÖYE İNDİ

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün haberine göre; Küçükçalağıl Okul Müdürümüz Feyzullah ÇELİK Başkanlığında ve Okul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir