Anasayfa / Sarıkaya / SARIKAYA’DAN HALEP’E“Halep’e Yol Ver”

SARIKAYA’DAN HALEP’E“Halep’e Yol Ver”

İHH Sarıkaya temsilciliği Halep için bir yardım kampanyası düzenledi. Bu kampanya Belediye tarafından her gün ilçe halkımıza duyuruldu, gerek Sözlü gerekse sosyal Medyadan halkımıza duyurulan yardım kampanyası meyvelerini verdi. Yaklaşık 45 bin lira değerinde yardım toplanarak Halepe dualar eşliğinde yollandı. Pazar günü yoğun kar yağışı altında toplanan yardımlar kamyona yüklendi. Edinilen bilgiye göre Siz yardımsever halkımız tarafından Halep için uzanan el kampanyasında toplanan yardım miktarı: 415 torba un, 2 bin 130 adet makarna, 285 adet şehriye, 140 litre yağ, 97 kg şeker, 21 kg çay, 61 kg mercimek, 160 kg bulgur, 90 kg fasulye, 251 kg pirinç, 50 kg salça, 24 adet bal (850g), 37 adet kumanya, 240 adet su (1,5litre). Sabahın erken saatlerinde başlayan yükleme, yoğun kar yağışı altında devam etti. Öğle namazının ardından, Nizam Oğuz Hocamız ve Fatih İzci Hocamızın Kuran tilaveti ve duaları ile yardım TIR’ı uğurlandı.
415 torba un ve 5 ton kuru gıda ile yaklaşık değeri 45 Bin liradan oluşan yardım TIR’ımız önce Hatay’a ulaşacak; oradan da İHH aracılığı ile Halep’e ulaşacaktır. İHH Yozgat Derneği Sarıkaya Temsilcisi Gazi VURAL yaptığı açıklamada: hemen sınırımızın yanı başında altı yıldır acımasız bir savaş yaşanıyor. Bu savaşın neticesinde yüz binlerce insan hayatını kaybetti, milyonlarca insan evini-yurdunu terk ederek mülteci durumuna düştü. Binlerce çocuk öksüz ve yetim kaldı. Kimilerinin ise bir ümit ile çıktıkları deniz yolculuğunda Aylan bebekler sahile vurdu.
Daha ilk andan itibaren kapılarını ve gönüllerini bu mazlum ve mağdur insanlara açan devletimiz ve milletimiz gibi biz de Halepli kardeşlerimizin sofrasında bir ekmeğimiz, sıcak bir çorbamız bulunsun istedik. Bu amaçla düzenlediğimiz yardım kampanyamıza yardımsever Sarıkayalı kardeşlerimiz büyük bir teveccüh gösterdi. Üç hafta gibi kısa bir sürede 415 torba un, 5 ton gıda, 70 çocuk botu, muhtelif ayakkabıdan oluşan 250 ayakkabı, battaniye yorgan, 5 adet çift kişilik yataktan oluşan ve toplam bedeli 45 bin lira olan yardım toplandı.
Vural, konuşması sonunda “isteyenin elini havada bırakmayan yardımsever Sarıkayalı kardeşlerimize kampanya süresince emeği geçen tüm gönüllü kardeşlerimize teşekkür ediyorum, Allah herkesten razı olsun dedi.”
Ardından Fatih İZCİ hocamızın yaptığı güzel dua ve tekbirler ile Hatay Reyhanlı’daki İHH görevlilerine teslim edilmek üzere, bir gönüllü kardeşimizin eşliğinde yardım tırı uğurlandı. Allah yolunu açık etsin.”dedidsc_0072 dsc_0077 img_4416 img_4418 img_4420 img_4443 img_4448

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ANNELER GÜNÜ PROGRAMI
COŞKULU BİR ŞEKİLDE YAPILDI

Sarıkaya Belediyesi geçtiğimiz hafta Cuma günü Sarızeybek Kültür Merkezi’nde Anneler Günü programı düzenledi. Düzenlenen program …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.