Anasayfa / Güncel / SARIKAYALI YAZAR BAYTOK 1,2 MİLYON OKUYUCUYA ULAŞTI

SARIKAYALI YAZAR BAYTOK 1,2 MİLYON OKUYUCUYA ULAŞTI

05:00 EFSANELERİN UYUDUĞU YA DA UYANDIĞI SAAT’ ÇOK BEĞENİLDİ!
500.000 baskıyla türünde Türkiye rekoru kıran ‘Şeytan Tüyü Var Bende’nin yazarı. Toplamda 5 yılda 5 kitap yazarak 1,2 milyon okura ulaştı.
Başarı düşünürü, başarı konuşuru, başarı yazarı. Yeni yayımlanan 5.Kitabı çok beğenildi. Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinin yetiştirdiği genç yeteneklerden Metin Baytok’un kişisel gelişim kitabı tüm dijital platformlar ve kitapçılarda yerini aldı. Ünlü başarı yazarı ve seslendirmen Metin Baytok uzun yıllar yurt dışında yaşamasına rağmen Yozgat ile olan bağlarını hiçbir zaman koparmadı. Metin Baytok’un ’05:00 Efsanelerin Uyuduğu Ya Da Uyandığı Saat’ ismini verdiği kitabı geniş yankı uyandırdı.
Kişisel gelişim ve başarı bilimi kitaplarının yazarı, Metin Baytok Yozgat/Sarıkaya doğumludur. Eğitimini AÖF Radyo ve Televizyon bölümü’nde tamamlamıştır. Pazarlama ve Perakende alanında’da önemli kariyerler yapan Metin Baytok daha sonra kişisel gelişim ve başarı üzerine kitaplar yazmaya odaklanmıştır.
Türkiye’nin ‘başarı yazarı’ Metin Baytok, 5 yılda 5 kitap yazarak 1,2 milyon okura ulaşmıştır. Türkiye’de yaşayan her 200 kişiden 1’i MB okurudur!
MB kitapları iki sorunun peşindedir:
1) Şu hayatı nasıl yaşamalı?
2) Hayatın içinden başarıyla nasıl çıkmalı?
Genler başarımızı yüzde 50 oranında etkiliyor
‘Çaresizlik nasıl öğrenilmişse başarı da öğrenilebilir’ diyorsunuz. Peki hayatta neler asla öğrenilemez?
Genler! Başarımızı en çok etkileyen ama kontrolümüzde olmayan en büyük faktör gendir. Genler başarımızı yüzde 50 oranında etkiliyor. Bu yüzden genetik uyumlu başarı tasarımı çok önemli. Genlerimizden gelen eğilimleri, güçlü ve zayıf yönleri keşfetmek, yönetmek gerekiyor.
Yılların alışkanlıklarını bir kenara bırakıp yeni bir akıl sahibi olmak için kişinin atması gereken temel adımlar neler?
Halinizden memnun değilseniz ve daha iyi bir yerde olmak istiyorsanız, başarıya dair yeni bakış açıları öğrenmelisiniz. Beyin nakli mümkün değil ama fikir nakli mümkün! Yeni yılda yeni bir hayat için kendinizi yenilemeniz gerekiyor. Önyargılarla dolu soğuk beyinle değil, merak güdümlü sıcak beyinle yaşamak lazım.
Herkes başarılı insan taklidi yapıyor
İnsanlar başarısızlıkları için bahane bulmaya çok eğilimli. Bunun nedeni ne?
Ego! Çoğu insan hem başarının gereğini yapmak istemiyor hem de kendisine “Başarısız” densin istemiyor. Bu nedenle hep başkalarını suçlayan söylemler üretiyor.
Okurlarımıza bir mesajınız var mı?
1900 yılında insan ömrü 40 yıl kadardı fakat bugün bu süre 80 yıl. Bu, başarısız yaşamak için çok uzun bir süre! Başarılı olma hakkınızı kullanın. Hayatta en hakiki mürşit başarıdır!
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.