Anasayfa / Güncel / SARIKAYA’YA HAYDİ ORMAN YAPALIM

SARIKAYA’YA HAYDİ ORMAN YAPALIM

Geçen hafta Çayıralan ATM Şefliği Sarıkaya Karayakup Kasabası Ağaçlandırma Uygulama Projesi Arazi Hazırlığı ve Dikenli Tel Çit İhata hizmet alımı ihalesine çıktı.
Yani Sarıkaya Karayakup kasabası yolu sol kısımda bulunan ağaçlık alan resmen orman alanı ilan edilerek ihaleye çıktı.
Burayı orman alanı yaparak Orman Bölge müdürlüğüne bağlayan ve büyük emeği olan Ak Parti İl Genel Meslisi üyesi Talat İbiş’in yoğun gayretlerinden dolayı tebrik ediyoruz.
Çayıralan Orman işletme şefliğinde ve Yozgat il genel meclisinde yoğun gayret sarf eden Talat İbiş’e ve onun her zaman yanında olan Ak Parti İl Genel meclisi üyesi Dursun Tuncer ve Çayırlan Ak Parti İl Genel Meclisi üyesi Abdulbaki Karataş’a da ayrıca teşekkür ediyoruz.
İlçemizde Oksijen Adam olarak ta bilinen Abdullah Karataş Karayakup ormanlık alanını orman yapmak için çok çalıştı. Nihayet o alanın meyvelerini topluyoruz. İlçemizin yakınlarında artık bir ormanlık alanımız var. İlçemizin çamlığı olmaya aday, televizyon vericilerinin altındaki alan geçmiş dönem Ak Parti Sarkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbir tarafından ağaçlandırılacak alan olarak ayrılmış ve binlerce çam ağacı dikilerek orman yolunda ilk adım atılmıştı. Devamında her yıl ağaç eklenerek bu alanda genişletilmişti. Bakımları aksatılsa da ağaçlar kendini kurtardığı için büyümeye devam ediyor. Bir on yıl sonra orası Yozgat’ın çamlığı gibi ilçemizin oksijen deposu olacak. Burasının da orman bölge müdürlüğüne bağlanması gerekiyor. Tabi bura da en büyük görev yine Ak Parti il genel meclisi üyelerine düşüyor. Talat İbiş ve Dursun Tuncer, Cumhur ittifakı olarak MHP den il genel meclisi üyesi Abdullah Güngör’de destek verirse Sarıkaya halkı olarak memnun oluruz. Çünkü orman alanları Orman bölge müdürlüğüne bağlanırsa her türlü bakım dikim çevre düzenlemesi işini Orman bölge müdürlüğü yapar.
Sarıkaya Belediyesi de bir girişimde bulunarak Orman işletmeye arazi gösterip orman yapılması için baş vuruda bulunabilir. İlçemiz beştepe mevkin de bir çok mera alanı ve devlete ait arazi bulunmakta. Bu arazileri ağaçlandırmak Belediyeye düşüyor. Eğer belediyenin imkanı yoksa araziyi Orman işletme şefliğine devredebilir. Kanuni prosedürünü araştırıp ilçemize bir orman kazandırmak Cumhur ittifakında olan Sarıkaya Belediyesine düşüyor. Belediye başkanımız Ömer Açıkel’e yardımcı olup arazinin ağaçlandırması için Orman işletme şefliğine devirde destek te siyasilerin elinde. İlk önce Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Doğan, Ak Parti İl Genel Meclisi Üyeleri Dursun Tuncer, Talat İbiş ve Mhp İl Genel meclisi Üyesi Abdullah Güngör taşın altına elini koyması gerekiyor. Buradan yetkilileri Sarıkaya halkı adına göreve çağırıyoruz. Haydi Orman Yapmaya. Haber Mustafa Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.