Anasayfa / Sarıkaya / SARIZEYBEK İŞYERİ PROJESİ BAŞLIYOR

SARIZEYBEK İŞYERİ PROJESİ BAŞLIYOR

Başkan Açıkel “Sarıkaya’nın en önemli sorunlarından biri de iş yeri azlığı, Sarıkaya esnafı Baran caddesine sıkışıp kalmış, bu yüzden değişik cadde ve iş yerleri yapmalıyız. Bu projemiz başlangıç ve devamı gelecek”dedi.

 

İlçemizde yapılması planlanan Sarı Zeybek işyeri ile ilgili olarak Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.
Konu ile ilgili röportaj yapma talebimizi kırmayan Başkan Açıkel ilçemize kazandırmayı planladıkları ve çok büyük aşama kaydedilen Sarı Zeybek toplu işyeri ve kültür merkezinin son durumu ile ilgili olarak sorularımızı yanıtlayarak son durum hakkında bilgi verdi.
Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel yaptığı açıklamada şunları kaydetti ; “ bildiğiniz üzere daha önce yine gazeteniz ve sosyal medya aracılığı ile Sarı Zeybek parkının bulunduğu bölgeye yapmayı planladığımız işyeri projesini halkımıza duyurmuştuk. İşyeri projesinin detaylarını şu şekilde sıralayabiliriz. Öncelikle projenin 1. ve 2. katı işyeri ve ofisler şeklinde planlandı, 3. katta ise bayanlara yönelik çok amaçlı salon, lokal ve spor salonu yer alıyor. En son katta ise Sarıkaya Belediyesine ait burada da konferans, tiyatro ve sinema salonu yer alacak. Bu projenin ilçemizde büyük eksiklikleri göze çarpan düzenli ve ilçemize yetecek bir konferans salonu eksikliğini de ortadan kaldıracağını düşünüyoruz.”
Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel röportajın devamında ise ihalenin kesinlik kazanmasının ardından Mayıs ayında temelini atmayı planladıklarını belirtti ve temelin atılmasının ardından işyeri projesinin 2016 yılı sonlarında tamamlanacağını dile getirdi. Açıkel Sarıkaya esnafının sıkıntısı iş yeri azlığı ve kira bunun farkındayım Allah izin verirse bu sorunu çözeceğim diyerek sözlerini tamamladı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİ

Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri için Efdal Park’ta önlük giyme programı düzenlendi. Programı Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir