Anasayfa / Sarıkaya / SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

Bu hafta sonu Namık Kemal İlköğretim okulunda satranç turnuvası vardı. yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı turnuvayı Türkiye Satranç Federasyonu Yozgat Temsilciliği ile Sarıkaya Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü birlikte organize etti.
Turnuvada, 10 yaş altı birinciliğini Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencisi Berat Yüceler oldu. 10 yaş üstü kategorisinde ise Namık Kemal İlköğretim Okulu’ndan Mustafa Cesur ilçe 2’incisi oldu. Turnuvada, oyuncular birbirlerini şah-mat etmek için ter döktü.
Cumartesi günü başlayan turnuva Pazar günü sona erdi. turnuvada dereceye girenler ise Namık Kemal İlköğretim Okulu’nda madalyalarını alıp ödüllendirildiler.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Satranç Federasyonu Yozgat Temsilcisi Savaş Cansever şuları söyledi: “Yozgat’ta yoğun olarak yaptığımız satranç turnuvalarını Sarıkaya ilçemizde de devam ettiriyoruz. Sarıkaya’da satranç şenliği turnuvamızı bu hafta sonu Namık Kemal İlköğretim Okulumuzda yoğun bir katılımla gerçekleştirdik. Çok da güzel bir etkinlik oldu” dedi.
Sarıkaya Gençlik ve Spor Müdürü Ethem Karabulut, Sarıkaya’da böyle büyük bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını belirterek katılımın bu kadar yoğun olacağını tahmin etmediklerini ve bu tür organizasyonların sıklıkla yapacağına değinerek şu açıklamalarda bulundu: “Sarıkaya’da Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak satranç turnuvası düzenledik. Bunu, Satranç Federasyonu İl Temsilciliğinin katkılarıyla yaptık. Amacımız, Sarıkaya’da çocuklarımızın, öğrencilerimizin ve gençlerimize satranç sporunu sevdirmek ve oynanırlığını sürdürülebilir hale getirmek istiyoruz. Satranç, okullarda oynanıyor ama çocuklar farklı rakiplerle oynama ve tanışma fırsatı bulmuyorlardı. Bu turnuva çocuklarımızın kendilerini ispatlamaları için bir fırsattır. Turnuva gösterilen ilgi beklentilerin çok üzerinde oldu. Bu ilgiden dolayı da katılan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Turnuvaya katkılarından dolayı, Türkiye Satranç Federasyonu Yozgat Temsilcisi Savaş Cansever, Türkiye Satranç Federasyonu Sarıkaya Temsilcisi Neşet Kılıç ve Namık Kemal İlköğretim Okulu Müdürü Abdullah Arkan’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.