Anasayfa / Güncel / ŞEHİDİMİZ İÇİN MEVLÜT OKUTULDU

ŞEHİDİMİZ İÇİN MEVLÜT OKUTULDU

Şehit ailelerine yakınlığı ile bilinen ve her fırsatta Şehit Aileleri ve Gaziler ile yakından ilgilenen Sarıkaya İlçe Kaymakamı Ahmet Nuri Demir, 1992 yılında Şırnak ili Gülyazı kırsalında terör örgütü tarafından şehit edilen Jandarma Onbaşı Hasan Basri Kayaaltı için ilçemiz Azapbaşlı Köyü Camisinde Cuma namazını müteakip düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katıldı.
Şehidimizin Baba ocağı evinde verilen yemeğin ardından Şehit Jandarma Onbaşı Hasan Basri Kayaaltı ve vatan için canlarını veren tüm şehitlerimiz için, dua edildi.
  Aziz şehitlerin, milletin gönlünde daima yaşayacaklarını, milletçe şükran ve minnetle yad edecekleri aziz şehitlerin ailelerinin de devletin emanetleri olduğunu kaydeden Kaymakam Demir “Jandarma Onbaşı Hasan Basri Kayaaltı’ya Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabır temennisinde bulundu.
  Sarıkaya Kaymakamı Ahmet Nuri Demir ayrıca Şehidimizin annesi, abisi ve Şehidimizin oğlu ile de görüşerek herhangi bir ihtiyaçları ve talepleri bulunup bulunmadığı sorularak her türlü sıkıntıları için yardıma hazır oldukları hususu dile getirildi.
Mevlit programına Kaymakam Ahmet Nuri Demir’in yanı sıra Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Coşkun Uslu, Jandarma Komutanı Üsteğmen Mustafa Kızıl, Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, Siyasi Parti Temsilcileri ile Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yakup Ergen katıldı. Bizde vatanı uğruna canını bile hiçe sayıp şehit düşen bütün şehitlerimize, Gazi olup hakkın rahmetine kavuşan gazilerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Haber Yasemin Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.