Anasayfa / Sarıkaya / ŞEHİTLER OKULLARDA YAŞAYACAK

ŞEHİTLER OKULLARDA YAŞAYACAK

Şehitlerimizin isimleri Okullarına verildi. 10.07.2016 tarihinde Hakkari de şehit olan Tepedoğan köyü nüfusuna kayıtlı Yılmaz Gündüz’ün ismi Sarıkaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine, 16.07.2016 tarihinde Ankara Genelkurmay Başkanlığı önünde darbeci askerlere karşı direnirken, hainler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Domarca köyü nüfusuna kayıtlı Cengiz Polat’ın ismi Sarıkaya Anadolu İmam Hatip Lisesine verildi. Şehitlerimizin isimlerinin okullara verilmesi münasebeti ile İmamhatip lisesinde bir program düzenlendi. Programa Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan Garnizon komutanı Adem Yeleğen, İlçe Emniyet Müdürü Serkan Mercan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, Şehit yakınları vatandaşlar, Öğretmen ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin okuduğu şiir, Kuran-ı Kerim tlaveti, ilahiler dinlendi dolu dolu bir program gerçekleşti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş Konuşmasında; “Okullarımıza isimlerinin verilmesini sağladığımız şehitlerimizle ilgili okullarımızda şehitlerimizin ailelerin de katılımı ile programlar düzenleyelim ve bizim de onlara karşı görevlerimizi bir nebze olsun yerine getirmeye çalışalım istedik.
Bugün İmam Hatip Liselerimize isimleri verilen şehitlerimiz Cengiz POLAT ve Yılmaz GÜNDÜZ’le ilgili programımızı gerçekleştirdik ve projemize de bismillah demiş olduk.
Program esnasında şehitlerimizin özgeçmişleri, şehitlerimizle ilgili slayt sunumları, öğrencilerimiz tarafından şehitlerimize ithafen yazılan şiirlerin okunması, öğrencilerimiz tarafından ilahilerin okunması, öğrencilerimiz tarafından yapılan hatmi şeriflerin duaları yapıldı. Diyen müdürü Yoldaş konuşmasına şöyle devam etti;
Şehitlerimizin ailelerinin konuşmaları sırasında oldukça duygusal anlar yaşandığını gördüm.
Okullarımızda şehitlerimizle ilgili oluşturulan köşeler ziyaret edildi ve bu bölümlerde de oldukça duygusal anlar yaşandı.
İlçemiz genelinde okul ve kurumlarımıza ismini verdiğimiz şehitlerimizle ilgili programları en kısa zamanda tamamlamayı düşünüyoruz.”dedi. Yoldaş; Binlerce yıldır yaşadığımız bu coğrafyada nice yıkımlar yaşadık ama her defasında vatanımıza sahip çıktık. Çıkmaya da devam edeceğiz. 15 Temmuz hain darbe girişimiyle de kendilerini milli addeden satılmış hainler tarafından bir yıkıma uğratılmaya çalışıldık. Ama bu vatanın yiğit evlatları ve bayrak aşıkları buna da müsaade etmediler.
Vatan savunması uğrunda kanlarıyla bu toprakları daha da aziz kılan şehitlerimize minnet duyuyoruz. Rabbimiz ruhlarını şad eylesin.”dedi.
Yoldaş devamla “Programımızı teşrifleriyle onurlandıran Kaymakamımız Yasin ÖZCAN beyefendiye, aziz şehitlerimizin kıymetli ailelerine, böyle bir organizasyon fikrini bize sunan ve programın hayata geçirilmesinde öncülük eden şube müdürümüz Mehmet ESEN’e, değerler eğitimi proje ekibi üyelerimiz Gazi VURAL ve Abdurrahman TEMİZ’e, programın hazırlanmasında emeği geçen okul idarecilerimize, öğretmen ve öğrencilerimize, ez cümle programın hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum.”dedi.

gazte-5 gazte-12 gazte-15 (1) gazte-19 gazte-20

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GEZEN KÜTÜPHANE
KÖYE İNDİ

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün haberine göre; Küçükçalağıl Okul Müdürümüz Feyzullah ÇELİK Başkanlığında ve Okul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir