Anasayfa / Güncel / SONUNDA ISLAH BAŞLADI

SONUNDA ISLAH BAŞLADI

Sarıkaya ilçesi Nevzat Şener bulvarı üzerinde bulunan kanal üstü dükkanları geçtiğimiz yıl belediye tarafından yıkılmıştı.
Dükkanlar sel taşkın kanalı üzerine yapıldığı için DSİ tarafından mahkemeye verilmiş ve mahkeme safhası uzun yıllar devam etmişti. Mahkeme yıkım kararı verdikten sonra Sarıkaya Belediyesi Kanal üstünde bulunan iş yeri sahiplerine gerekli süreyi vermiş ve süre sonunda’da yıkım işlemi gerçekleşmişti. Burada iş yeri olan esnafların bir kısmı yakın çevrede iş yeri kiralamış ve faaliyetlerine devam etmişlerdi.
Bazı esnaflarda esnaflık hayatlarına son vermişlerdi. Uzun süre sadece üzeri yıkık halde bekleyen Kanal üstü ilçeye olumsuz bir hava katıyordu.
Geçen hafta da Sarıkaya Belediyesi ekipleri tarafından kanalın üzeri açıldı. Yıkılan dükkanların olduğu kanala bir proje hazırlayan Sarıkaya Belediyesi, Yıkılan kanal üstü dükkanları’nın altında 200 metre ve Bahçelievler Mahallesinde Sarıkaya Belediyesi tarafından yapılan Lise binasına kadar olan kısımda 300 metre uzunluğunda ilave kanal ıslahı ve bir adet köprü yapılması projelendirmiş ve Projeyi DSİ ye sunmuştu. Proje maliyeti 40 Milyon TL olacağını bildiren Sarıkaya Belediyesi, Yapılacak olan kanal ıslahı projesinin ihalesi bir ay içinde tamamlanacağını tahmin ettiklerini bildirdiler.
Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel Yöre Haber gazetesine yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “DSİ Bölge Müdürü Sayın Okan Bal, Bölge Müdür Yardımcısı Aslı Erdoğan, Taşkın Kontrol Şube Müdürü Ersin Yaşlı ve DSİ Yozgat İl Müdürümüz Nurettin Şenol’un bizleri ziyaretinde DSİ sel taşkın kanalının ıslah çalışması ile fikir alışverişinde bulunduk.
Yıkılan kanal üstü dükkanlarının altında 200 metre ve Bahçelievler Mahallesinde yeni yaptığımız Liseye kadar olan kısımda 300 metre uzunluğunda ilave kanal ıslahı ve bir adet köprü yapılması kararlaştırıldı. Yaklaşık 40 Milyon TL maliyetinde olan işin ihalesi bir ay içinde tamamlanacak. Emeği geçen siyasi büyüklerimize ve Bölge Müdürümüz ve İl Müdürümüze teşekkür ederim.” Dedi.
Bizde kanal üstü’nün bir an önce ıslah edilmesini ve ilçemizin içerisinden geçen derenin güzel bir görüntüye kavuşmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.