Anasayfa / Güncel / TEMİZ BİR SARIKAYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ

TEMİZ BİR SARIKAYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Sarıkaya Belediye başkanı Osman Gözan ilçemizi güzelleştirmek için çalışmalarını devam ettiklerini bildirdi.
Gözan Geçen hafta yağan yoğun yağmurdan dolayı kapanan rögar kapakları ve tıkanan mazgalların temizliği yapıldı dedi.
Su arızası olan ve suda problem olan mahallelerimiz su bakım onarım ve iyileştirmeler yapıldı Hacı Hacı Hasan Bor parkı’na yeni klozetlerin montajı yapıldı.
Gözan sözlerine şöyle devam etti bazı mahallelerimizde Parke taşlarda problem vardı, yer yer bozulmalar ve göçmeler meydana gelmişti arızalı taşları ve bozulan yolların onarımını yapmaya devam ediyoruz.
Taziye çadırımız ve ekipmanları epey yıpranmıştı demirlerinde kırıklar ve çatlaklar vardı onarım işini kendi ekiplerimizle beraber yaptık.
Sarıkaya Merkez cami tuvaletlerinde fayansların durumu epey kötüydü kırıklar vardı, bu kırıkları belediye olarak tamir ettik.
Mahallelerimizdeki parklarımız kışı geçirdiği için kirlenmişti temizliklerini yaptık, artı yağan yağmurlardan dolayı bulunan çimler çok fazla uzamış ve görüntü kirliliği yapıyordu buradaki çimlerin de biçim işlemini belediye olarak yaptık.
Geçen hafta yağmurların fazla yağması sonucu sel gelmişti bu sel sularla bazı mahallelerimizi pislik içerisinde bırakmış, atıkları bizi rahatsız ediyordu biz de belediye ekibi olarak Selin getirdiği atıkları molozları ve pislikleri temizledik. Yine Hacı Hasan Bor Parkı’nın bakımı ve temizliği yapıldı. Parkın duvarları görüntü itibarıyla rahatsız edici olduğu için temizlik ve boyama işlemini gerçekleştirdik.
Sel nedeniyle Nevzat şener bulvarı asfalt yolda selin getirdiği çamur ve pislikler yine belediye ekibimiz tarafından yıkanarak temizlendi.
Sarıkaya Belediyesi olarak temiz bir Sarıkaya temiz bir çevre, daha modern daha yaşanabilir bir ilçe için elimizden geleni yapıyoruz. Dedi. Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.