Anasayfa / Güncel / TEŞEKKÜRLER MÜFTÜ EMRAH KANDEMİR

TEŞEKKÜRLER MÜFTÜ EMRAH KANDEMİR

Sarıkaya İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir Pazartesi günü Sarıkaya müftülüğü görevinden resmen ayrıldı. İlçe Müftümüzün emeği ilçemizde çok büyük. Müftü Kandemir gazetemiz aracılığı ile Sarıkaya halkından helallik isteyerek bir veda konuşması yaptı. Müftümüz Dr. Emrah Kandemir veda konuşmasında şunları belirtti.
Müftü kandemir sözlerine şöyle başladı; “BAKİ KALAN BU KUBBEDE BİR HOŞ SADA İMİŞ…
Müftü Kandemir 29.10.2017 tarihinde başladığım Sarıkaya ilçe müftülüğü görevimi Melikgazi ilçe müftülüğüne naklim sebebiyle 22.08.2022 tarihi itibariyle bırakmış bulunuyorum.
Devlet memurluğu yönüyle her an gitmeye hazır; sorumluluk bilinci ve ahlaki erdemler gereğince de hiç ayrılmayacakmış gibi yürüttüğümüz görevimizde beş yıllık süre zarfında tüm kurumlarla uyumlu bir şekilde ilçemizde yürütülen din hizmetlerine uzun vadede kalıcı ve köklü katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmeye gayret ettik. İlimizin beşinci büyük ilçesi olan Sarıkayamızı din hizmetleri alanında en önlere geçirme düşüncemiz, Akdağmadenili olmamız hasebiyle şehrini şehrimiz, insanını insanımız gibi görmemiz, toplumun her kesimine din hizmeti sunma gayretlerimiz bizleri 4/6 yaş grubu Kur’an kurslarının sayısını artırmaya, a sınıfı kız ve erkek hafızlık kurslarını eğitim öğretime kazandırmaya, gençlik merkezi, konferans salonu, camii, hizmet binası ve daha birçok donatıdan oluşan “Yaşayan Mescit” adlı projeyi hayata geçirmeye, Diyanet ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınları satış noktasını açmak suretiyle eşsiz ve güvenilir eserleri ilçemizdeki okuyucusuyla buluşturmaya sevk etmiştir. Rabbimize şükürler olsun ki tüm bunları ilçemizin hasbi ve ahirete yatırım yapmayı en kazançlı ticaret olarak gören feraset ve basiret sahibi insanların destekleriyle gerçekleştirdik. Müftülük olarak sosyal medyada aktif, ilkeli ve onurlu bir duruş sergilemeye gayret ettik. Her fırsatta konferanslar vesilesiyle ortaokul, lise ve üniversiteli öğrenci kardeşlerimizle buluştuk. İlçemizde bir ilk olarak hafızlık icazet merasimi gerçekleştirdik. Kursumuzdan mezun olan hafız kızlarımızı mukabeleler vasıtasıyla hanım kardeşlerimizle buluşturduk. Kur’an kursu öğreticilerimiz vasıtasıyla köylerimizde yaşayan hanım kardeşlerimize din hizmeti sunduk. Türkiye Diyanet Vakfı Sarıkaya Şubesi’ni ilçemizde faal hale getirmek suretiyle onlarca kardeşimize maddi ve ayni yardım yapmanın mutluluğunu yaşadık. Her şeyden önemlisi görev süremiz boyunca personelimiz arasında sevgi ve kardeşlik bağlarını tesis etmek suretiyle ilçemizde örnek olacak birlikteliğin oluşmasını sağladık. Sorunlar karşısında etkili bir yönetim davranışı sergilemek suretiyle çözüm odaklı tavırlar ortaya koyarak kırıp incitmeden problemleri halletme yoluna gittik. Hasılı hep fani olduğumuzun bilinciyle yapmaya, dönüştürmeye, kazanmaya ve hoş bir sada bırakmaya gayret ettik; en başta dünyada misafir olduğumuzu göz önünde bulundurarak işgal ettiğimiz makamların da emanetçisi olduğumuzu unutmamaya çalıştık. Bahsi geçen hususları yapmaya gayret ettik ama bunu başarmışsak kendimizi bahtiyarlardan sayarız.
İlçemizin bu günü ve yarınları için yaptığımız hizmetlerde maddi/manevi katkı sağlayan herkese teşekkürü borç bilir, haklarınızı helal etmeniz istirhamıyla dua eder dua beklerim.”dedi.
Bizde Sarıkaya Yöre Haber gazetesi olarak Sarıkaya Müftüsü Dr. Emrah Kandemir’e Sarıkaya için yaptıklarına minnettar olduğumuz ve teşekkürlerimizi bildiriyoruz. Haber Özge Beker.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.