Anasayfa / Güncel / TEŞEKKÜRLER SARIKAYA

TEŞEKKÜRLER SARIKAYA

Geçen hafta ilçemizin en büyük odalarından biri olan Sarıkaya Esnaf Sanatkarlar Odasının seçimi yapıldı. İki adayın kıyasıya yarıştığı başkanlık seçimlerini Mesut Arslan kazandı. Arslan seçimden sonra görevine başladığı Esnaf Odasında teşekkür ziyaretlerini kabul etmeye başladı. Bir çok Sarıkaya esnafı ve brokrat Arslanı yeni makamında tebrik etti.
Bizde çiçeği burnunda yeni başkan Mesut Arslan’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulunduk. Mesut Arslan Yöre haber gazetesi yazı işleri müdürü Mustafa Tek’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek şunları belirtti.
Arslan; “Ben Sarıkaya esnafına minnettarım. Bu yüce görevi bana layık görüp Esnaf Odasına başkan yaptılar. Seçimleri medeni bir şekilde gerçekleştirdik. Bu bir seçimdir, seçimde kazanmakta var kaybetmekte var. Seçimde bana karşı rakip olan eski başkan Necati Polat kardeşimizde centilmence yarıştı, kendisine de teşekkür ediyorum. Dediğim gibi bu bir seçim. Artık seçim bitti. Şimdi önümüze bakmamız lazım. Eğrisiyle doğrusuyla yarışımız bitti. Şimdi hizmet zamanı. Odamızın seçimlerinde bana destek veren , vermeyen bütün esnaf kardeşlerime ayrım yapmadan hizmet edeceğim. Sarıkaya Esnafı her şeyin en iyisine layık.
Esnaf odamızın seçimlerinde yaptığım konuşmamı tekrar hatırlatmak istiyorum. Orada yaptığım konuşmamda; Çıktığım bu yolda Sarıkaya esnafın faydalı olacağıma inandığım için çıktım demiştim. İstişaresiz hiç bir karar almayacağıma söz veriyorum diye de eklemiştim. Birlik olursak aşamayacağımız hiç bir engel yoktur. Başkan gücünü kendinden değil seçmeninden alır. Sizin desteğinizle başkan seçildim ve gücümü siz esnaflarımızdan aldığımın farkındayım. Asıl gücün esnaf kardeşlerimden, abilerimden geldiğini görev süren boyunca unutmayacağım. Hep birlikte daha güçlü olacağımıza inanıyorum. Biz işimizi doğru yaptığımız sürece bu yolda birlikte yürüyeceğiz. Eğer işimizi tam yapamadığımıza inanırsak görevimizi de bırakır daha iyi yapacak arkadaşlara devrederiz. Ben bu yola esnafın derdini kendi derdim olarak bilerek çıktım. Ben bu göreve esnaflarımızın haklarına sahip çıkmak için talip oldum. Allah’ın izniyle de görevimi layıkıyla yapacağım.”dedi.
Mesut Arslan sözlerine şöyle devam etti; “27 Mart 2022 tarihinde yapılan başkanlık seçiminde siz değerli esnafların vermiş olduğu oylarla başkanlığa seçildim. Oylarını bana veren ya da vermeyen tüm Sarıkayalı esnaflarımıza şahsım ve yönetimim adına teşekkür ederim.dedi.
Arslan: “Sizlerin de bildiği gibi Sarıkaya esnaf ve sanatkârlar odasının resmi ya da gayri resmi birçok borcu bulunmaktadır. Şu ana kadar net bildiğimiz bu borçların toplam tutarı 870.000,00 TL’dir. Buna karşılık odanın esnafların üzerinde tahsil edilecek aidat miktarı ise yaklaşık 450.000,00 TL’dir.
Esnaf odası olarak şu an ki geldiğimiz konum çok zor durumda bir odayı teslim aldık, toplam Yozgat’ta 30 tane esnaf odası bulunmaktadır. Biz bu odaların içerisinde en sonuncusuyuz. Önceki başkan Necati Polat ve yönetiminden odayı bu şekilde teslim aldık, şu aşamada Sarıkaya esnaf odası olarak Yozgat’a taşınma noktasındayız. Odamız elimizden gitmesin. Bir Sarıkayalı olarak tüm esnaflarımızdan bu odanın tekrar itibar kazanması için destek bekliyoruz. Sarıkaya esnaflarımızın bizlere yardım etmesini diliyoruz.
Sarıkaya’ya yakışan; ilçeler arasında ve merkezde sonuncu sıradan (30. Sıradan) birlikte odamızı ilk sıraya taşıyalım!
Önceki savurgan oda olarak değil, tutumlu, iş yapan, esnaflarımızın peşinde olan, haklarını koruyan, her yerde temsil eden, projeler hazırlayan ve takip eden bir odaya dönüşmesi için bir adım atalım. Ve bundan sonrası dönemde şeffaf olarak her konuyu sizlerle istişare ederek, fikir alarak, odamızın yanında olacağınızdan eminim. Biz Sarıkayalıyız. Allah’ın izniyle diğer ilçe ve merkezde gereken saygınlığı kazandıracağız. Bunun içinde gecemizi gündüzümüze katacağız, biz verdiğiniz desteğe layık olamaya çalışacağız.”dedi.
Haber Mustafa Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.