Anasayfa / Sarıkaya / Tübitak 4006 Bilim Fuarının Açılışı Yapıldı

Tübitak 4006 Bilim Fuarının Açılışı Yapıldı

Tübitak 4006 Bilim Fuarının Açılışı Yapıldı. Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulanarak, yaşayarak öğrenilmesinin sağlanması amacıyla düzenlenen TÜBİTAK 4006 bilim Fuarlarından biri de Kınalı Hasan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde hayat buldu.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş “Bugün burada Tubitak desteği ile düzenlemiş olduğumuz 4106 bilim şenliğinin açılışı için toplanmış bulunmaktayız. Bilim fuarları araştıran gelişen bilinçli bireylerin yetişmesi için önemini öğretim metotlarından önemli fırsatlardan biridir. Burda öğrencilerimiz derslerde gördüklerini pratik bilgileri teorik bilgileri sahada uygulama fırsatı bulurlar. Yine öğrencilerimiz yaratıcılı ve hayal gücünün birleşimi ile bilimsel çalışmaları hayata geçirirler. Bu amaçla Bilim fuarında sergilenen 20 proje danışman öğretmenlerin gözetiminde 20 öğrenci tarafından geliştirildi.
Yapılan konuşmanın ardından serginin açılışı protokol tarafından yapıldı. Kaymakamımız Yasin Özcan daha sonra proje stantlarını gezerek projeler hakkında bilgiler aldı ve öğrencilere projelerini nasıl geliştirildikleri hakkında sorular sordu.
Açılışa, Kaymakamımız Yasin Özcan, Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin Yılmaz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

MHP’DEN ŞÖLEN GİBİ AÇILIŞ

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya Seçim İletişim Merkezi’nin açılışını büyük bir kalabalıkla görkemli bir şekilde gerçekleştirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.