Anasayfa / Güncel / YASA BOĞULDUK

YASA BOĞULDUK

Şehidimiz Jandarma Komando Teğmen Baki KOÇAK dua ve tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı.
Bitlis’in Tatvan ilçesi kırsalındaki terör operasyonunda şehit olan Jandarma Teğmen Baki Koçak, ilçemiz söylemez köyünde toprağa verildi.
Bitlis’ten uçakla Kayseri’ye oradan da karayolu ile Sarıkaya ilçemize getirilen şehit Jandarma Teğmen Baki Koçak için Barbaros İlkokulu bahçesinde tören düzenlendi.
Şehidimizin özgeçmişi okunduktan sonra İl Müftüsü Ali Gülden tarafından cenaze namazı kıldırıldı.
Şehidimizin Babası: Vatan sağ olsun
Helallik alınan şehidin naaşı cenaze aracına konurken, baba Şevket Koçak, “Vatan sağ olsun” dedi. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy da “Şehitlerin kanı yerde kalmayacak” ifadesini kullandı.
Şehit Jandarma Teğmen Baki Koçak’ın naaşı, ilçemiz Söylemez köyü mezarlığına defnedildi.
Şehidimizin toprağa verilmesinin ardından, İçişleri Bakan Yardımcımız Mehmet Ersoy, şehidimizin babası Şevket Koçak’a, Yozgat Valimiz Ziya Polat ise Şehidimizin eşi Rabia Burçin Koçak’a Türk Bayrağını öperek teslim etti.
Cenaze törenine, şehidimizin ailesi ve yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Yozgat Valimiz Ziya Polat, Kaymakamımız Selami Işık, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer ve İbrahim Ethem Sedef, Jandarma Genel Komutanlığı Personel Daire Başkanı Tümgeneral İsmail Balıbek, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, çevre ilçelerin belediye başkanları ve kaymakamlarının yanı sıra askeri personel ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Haber M.Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.