Anasayfa / Güncel / YENİ BAŞKAN BULUT GÖKTÜRK

YENİ BAŞKAN BULUT GÖKTÜRK

ÜLKÜ OCAKLARINDA YENİ DÖNEM ”BULUT GÖKTÜRK BAŞKAN OLDU, ÜLKÜ OCAKLARI
EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI SARIKAYA İLÇE BAŞKANLIĞINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİ.

Bulut Göktürk Sarıkaya Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığına atandı.
Devir teslim törenine Yozgat İl Başkanı, Mhp Sarıkaya İlçe başkanı ve İlçe Ocak başkanları katıldı.
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanı İrfan Şahbaz,” Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Ahmet Yiğit YILDIRIM beyefendinin takdiri ve emirleri doğrultusunda Ülkü Ocakları Sarıkaya İlçe Başkanlığında atamayı gerçekleştirdi. Sarıkaya Ülkü Ocakları artık Bulut Göktürk’e emanettir. Sarıkaya Ocak binasında yapılan törende yeni başkan Bulut Göktürk bayrağa sarılı Kuran-ı Kerimi öperek bu kutlu görevi devir aldı.”
Bu kutsal görevi her zaman layıkı ile taşıyacağına inancının tam olduğunu söyleyen Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanı İrfan Şahbaz, “Yeni Ocak başkanımızın çıktığı bu yolda kendisine muvaffakiyet ve başarılar dileriz. Allah yar ve yardımcısı olsun. ” ifadelerini kullandı.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür vakfı Sarıkaya İlçe başkanı Göktürk açıklamaların da;“İlk önce bir yanımızdakinin elini tutmalıyız, hemen bir yanımızdakine omuz vermeliyiz, hataları, eksikleri örtmeliyiz, kimseyi ötekileştirmeden, hiç bir Ülküdaşımıza sırtımızı dönmeden hep en iyi haline getirmeliyiz. İdeoloji ve hareketimize yakışır şekilde çalışmalıyız. Karşımıza çıkan her türlü zorluğu, problemleri sabır ve tevazu ile karşılamalı, Ülkücü duruş ile aşmalıyız. Herhangi bir maddi beklenti içine girmeden milletimizin ve devletimizin bekası için hareket etmeliyiz. Buradan ilk ve orta öğretim özellikle lisedeki öğrenci kardeşlerime şunu ifade etmek istiyorum. Öğrencilik yılların da Oğlu Mustafa’ya “adam olmak için okumak, öğrenmek şarttır. Başka çare yoktur” diyen Ali Rıza Efendinin buyurduğu gibi. Okumak ve çalışmaktan başka çaremiz yoktur. O okumuş çok çalışmış üstün gayretler neticesinde Türk Milletinin Reis-i Cumhuru olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Vatan topraklarını bize miras bırakmıştır. Bizlerde çok çalışmalı ve gayret etmeliyiz. Bu dakikadan itibaren Sokaklarda Ülkü Ocaklarımıza mensup başı boş bir tek kişi dahi istemiyorum. Sizlerin yeri başta ailenizin yanı, okulunuz ve Ülkü ocaklarımızdır. Bu günden itibaren en çok Eğitim ve Kültür faaliyetlerine ağırlık vereceğiz. Bu duygu ve düşünceler ile katılımlarından dolayı bütün Ülküdaşlarıma yol ve dava arkadaşlarıma teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun. Sağ olun var olun.” ifadelerini kullandı.
Mhp Sarıkaya İlçe başkanı Alparslan Erbek ise yaptığı açıklamada “ Bulut kardeşimizi kutluyorum. Yeni görevinde başarılar diliyorum. İlçemiz için hayırlı uğurlu olsun”dedi.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.