Anasayfa / Güncel / YENİDOĞAN MAHALLESİNE GENÇ ADAY

YENİDOĞAN MAHALLESİNE GENÇ ADAY

Yenidoğan mahallesinde MUHTARLIK Yarışında mevcut muhtar Yalçın SAVACI nın aday olmayacağını açıklaması üzerine yaklaşık bir yıldan fazladır çalışmalarına başlayan muhtar adayı Mevlüt MURAT rakipsiz olarak yarışa devam ederken bu yarışa iki aday daha eklendi.
Sarıkaya Halk Pazarı İşletmecisi de olan Mevlüt MURAT Yenidoğan Mahallesi sakinlerinin yakından tanıdığı genç bir aday olması nedeniyle seçmenlerin ilgi odağı olduğu gözlendi. 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde köy ve mahalle muhtarlık seçimlerinin de çekişmeli geçeceği şimdiden görülüyor.
Geçmiş dönemlerle seçimler kıyaslandığında milenyum çağının seçimlerinin daha genç kuşaklara geçeceği izlenimi de kamuoyunda karşılığını buluyor. Kim bilir gelecekte 20 li yaşlarda gençler ülke yönetimine sahip olabilir.
Bu anlamda YEREL MAHALLİ SEÇİMLERİN de Genç kadrolara geçmesi belki de seçmenin ilgisini çekecektir. Bunun yanında tecrübenin de dikkatlerden kaçmamsı gerekir.
Bir yılı aşkın seçim çalışmalarını yürüten Mevlüt Murat Yenidoğan mahallesi sakinlerinin ekseriyeti ile temas kurduğu yönünde ifadelerine ek olarak şu görüşlere yer verdi. “İlçemizin merkez mahallelerinden olan Yenidoğan mahallesine bu güne kadar hizmet etmiş muhtarlık yapmış tüm büyüklerime sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Genç kuşak adayı olarak mahallemdeki tüm seçmenlerimizin oylarına talibim evet yaklaşık 1.5 yıldır tüm seçmenlerimle temas kurdum görüştüm görüşmeye de devam edeceğim. İnşallah sizlerin desteği ile yine sizlere hizmet etmek her an yanınızda olmak asli görevimizdir. Mahalleme gelecek hizmetlerde köprü görevi yaparak alınması gereken yatırımlar için mücadele edeceğim. Mesire alanı ve kır düğün salonu bulunan bir mahalle olarak halkımızın ekseriyetinin ulaştığı bir mahalle olması hasebiyle yapılacak hizmetlerinde ayrı bir ehemmiyeti olacaktır. Sizleri mahcup etmeyeceğim inşallah tüm mahalle sakinlerimize en kalbi sevgilerimi saygılarımı iletiyorum”dedi. Haber Yasemin Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.