Anasayfa / Güncel / YOĞUN İLGİDEN KARARGAH GEÇ AÇILDI

YOĞUN İLGİDEN KARARGAH GEÇ AÇILDI

Milletvekili Keven ve Eski Bakan Kayalar Sarıkaya halkının yoğun ilgisinden
dolayı karargah açılışına 1 saat geç gitmek zorunda kaldı.

Çarşamba günü ilçemizde İYİ Parti seçim koordinasyon merkezinin açılışı yapıldı.
Açılışa CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven ve Eski Bakanlarımızdan Lütfullah Kayalar, Altılı masa ortak liste Milletvekili adayları İsmail Yılmaz, Nafiye Balçık, İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Bünyamin Katipoğlu ve Sarıkaya İYİ Parti ilçe yönetimi ile CHP Sarıkaya İlçe Yönetimi tam kadro katıldı.
Açılıştan Önce Milletvekili Ali Keven ve Eski Bakan Lütfullah Kayalar esnafla selamlaşarak, halkın ve esnafın gönüllerini aldılar. Lütfullah Kayalar ve Ali Keven yaşanan yoğun ilgiden açılışa geç iştirak ettiler.
Açılış konuşmasını İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Bünyamin Katipoğlu yaptı.
CHP Yozgat milletvekili Ali Keven yaptığı konuşmada şunlara değindi; Sarıkaya’da bir Fizik Tedavi Hastanesi kurulması için çok çalıştım. Mecliste defalarca dile getirdim fakat başaramadım. Neticede bu tür yatırımlar iktidarın yatırımı ile oluyor. Malesef İktidar Sarıkaya’da bir fizik tedavi hastanesi kurulması için en ufak bir gayret göstermedi. Buradan size söz veriyorum, Millet İttifakı iktidar olduğunda 15 Mayıs sabahından itibaren Sarıkaya’ya Fizik tedavi hastanesi kurulması için çalışmalara başlayacağım. Sarıkaya Roma hamamı projesi bitirilecek. Sarıkaya’nın uluslararası piyasada yerini alması için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Roma hamamının tanıtımını tüm dünyaya yapıp tüm dünyadan Sarıkaya’ya turist gelmesini sağlayacağım.
Sarıkaya da sulu tarıma geçilmesi için Yahyasaray kapalı sulama sisteminin yapılması gerekir. Buradan size söz veriyorum Yahyasaray kapalı sulama sistemini de biz yapacağız. Bu proje uzun yıllardır gündemde fakat 22 yıllık Ak Parti iktidarında bu konu hiç gündeme alınmadı. Bu projeyide biz hayata geçireceğiz.
Sevgili hemşerilerim Sarıkaya göç veren bir ilçe bildiğim kadarıyla 24 bin’den 15 bin’e düşmüş. Eğer bir ilçede nüfus hızla düşüyorsa, hızla göç oluyorsa o ilçenin kalkınması mümkün değildir. Eğer bir ilçede göç varsa o ilçenin yöneticileri o ilçeyi ciddiye almıyorlardır. Yozgat ve Sarıkaya için göçü tersine çevirecek büyük projelerimiz var bu projelerimizi ilerlediğimiz zamanlarda sizlerle paylaşacağım.
Bundan emin olunuz ki Sarıkaya bu iktidar döneminde alması gereken yatırımların hiç birini almadı. Bir arkadaşımız zamanında Sarıkaya’ya salça fabrikası kuracağını söylemişti. Sarıkaya’da salça fabrikasını gören var mı. Biz meydanlarda size ne söz vermişsek onu yapacağız yapmayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermiyoruz vermeyeceğiz. Bize güvenin sevgili arkadaşlarım, biz millet ittifak olarak sizden bir dönem kredi istiyoruz siz bu krediyi bize verin biz bu krediyi sizin için kullanmazsak bize bir daha hiçbir seçimde kredi açmayın. 22 yıldır bu iktidar çok yoruldu yüzü çok eskidi artık bu iktidara gönderme zamanı geldi. Millet İttifakına sahip çıkın arkadaşlar diyerek sözlerini tamamladı.
Daha sonra Eski bakan Lütfullah Kayalar mikrofonu alarak bir konuşma yaptı. Kayalar; Millet İttifakını terör örgütü ile aynı kefeye koyanlara seslenerek; “Yozgatlı terörün olduğu yerde asla olmaz bunu da herke çok iyi bilir” dedi.
İlk siyasi konuşmasını Sarıkaya’da bir römork üzerinde yaptığını hatırlatan Kayalar; “Sarıkaya halkının yanımızda olduğunu görmek, bunu hissetmek bizleri oldukça sevindirdi. Hemşerilerimiz desteğiyle İYİ parti Milletvekilleri olarak Yozgat için çalışmaya Yozgat’a değer katmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
YOZGATLININ BÖLÜNECEK TARAFI YOK!
Yozgat ve Yozgatlının terörle aynı yerde olmayacağının altını çizen Kayalar, Millet İttifakı için söylenen ve bu yönde yapılan politikalar ile hiçbir siyasi hareketin ilerlemeyeceğini belirtti. Açıklamalarına devam eden Kayalar; “Millet İttifakı altı partiden oluşmaktadır. Bununla ilgili birtakım şeyler söyleniliyor. Bununla ilgili bağlantılar kurulmaya çalışılıyor. Ama bu bağlantıyı kurmaya çalışanlar inan ki Türkiye’nin asıl konuşulması gereken meselelerinin üstünü örtmek için bunu yapıyorlar. Bu bağlantıları ortaya getirmek isteyenler terörle bizi ilişkilendirmek isteyenlere en büyük sözüm şu Allah’tan çekinin vicdanınızda bu söylediğinize inanıyor musunuz?
Lütfullah Kayaların Yozgatlı birisi olarak, Ali Keven’in bizim arkadaşlarımızın Yozgatlıların terörle bir ilişkisi olabileceğini düşünen hemşerimiz varsa ben ona gene de saygı duyuyorum çünkü benim hemşerim. Bu ayrımlar üzerinden yapılan politika ile hiçbir yere ulaşılamaz. Yozgatlı vatan sevgisi, millet sevgisi, bayrak sevgisi, inanışına olan sevgisi, inanışına olan saygısı, ülkesinin birlik ve beraberliği konusunda misak-ı milli hudutları konusunda hiçbirimizin birbirimizden farkı yoktur. Bizim bölünecek tarafımız da yok. Biz Yozgatlıyız. Düşman ayağının basmadığı toprakların insanlarıyız. Bunu konuşurken burada lütfen kendi insanlarımıza ama önce kendimize saygı duyalım. Bunun üzerinden politika yapmayalım. Politikalarımızı ülkemizin ve tabii ki ilçemizin de milletimizin geleceği ile ilgili yapılacak hizmetler üzerinden yapalım. Bizim yapmamız gereken budur” dedi.

OY KULLANMAK BEŞ DAKİKA HİZMET SÜRESİ BEŞ YIL
Seçmenin oy kullanmadan önce her konuyu ince eleyip sık dokuması gerektiğini ortalama beş dakikada kullanılacak olan oy sonrasında seçilecek olan Milletvekillerinin ve Cumhurbaşkanının beş yıl boyunca hizmet vereceğini göz önünde bulundurması gerektiğini söyleyen Kayalar; “İki ayrı oy pusulasında oy kullanılacak. Bu işlem dört dakika belki beş dakikayı bulur mu bilmiyorum? Ama sizden sonra sizin yetki vereceklerinizin, görev vereceklerinizin işi beş sene. Burayı iyi düşünmemiz lazım. Verilen oylar hiçbir zaman adaylar için değildir. Hangi siyasi parti için olursa olsun verilen oylar sizin kendiniz içindir. Çünkü oy gücü ile sandıktan çıkan insanlar sizin meselelerinizi çözmek için uğraşmalıdır. O zaman dikkat edilecek şey sizin işiniz kim iyi çözer. Bunu seçmenimiz düşünecek ve buna göre karar verecek” ifadelerini kullandı.
Konuşmalardan sona dualar eşliğinde Seçim karargahı açılışı yapıldı. Açılışın ardından karargaha geçen milletvekili adayları Sarıkaya halkıyla hasret gidererek sorun ve isteklerini dinledi.
Milletvekili adayları Sarıkaya halkından destek isteyerek iktidara geldiklerinde Sarıkaya’nın hak ettiği yatırımları mutlaka alacağını belirttiler.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.