Anasayfa / Sarıkaya / YUKARISARIKAYA ORTAOKULUNDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

YUKARISARIKAYA ORTAOKULUNDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

İlçemiz Yukarısarıkaya Ortaokulu öğrencileri Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası düzenleyerek örnek bir davranış sergilemiştir.
Okulun Kızılay Kulübü öğrencileri toplum hizmeti çalışması kapsamında başlattıkları yardım kampanyası ile Yukarısarıkaya ve öğrencilerin taşımalı eğitim ile geldikleri Deredoğan, Burunkışla, Toprakpınar ve Gürpınar köylerinde yardım kampanyası düzenlediler. Kampanya kapsamında kıyafet, kuru gıda, battaniye ve ihtiyaç malzemeleri toplayan öğrencilerin kampanyasına veliler ve köy halkından büyük destek sağlandı.
Yukarısarıkaya Ortaokulu öğrencilerinden Mert Can ZAMBAK, “Ailelerimize ve tanıdıklarımıza böyle bir yardım başlattığımızı söylediğimizde, bize destek verdiler ve ihtiyaç malzemeleri sağlama konusunda yardımcı oldular.” Dedi.
Okul öğrencilerinden Elmas TEMUR ise, ” Yardım kampanyasına çok yoğun bir katılım oldu, hatta yardım getiren bir çok kişinin okulumuzda öğrencisi olmadığı halde arkadaşlarımız sayesinde haberleri oldu ve tüm köy halkı kampanyamıza destek oldu. Biz de toplanan yardımları kadın-erkek- çocuk kıyafeti, kuru gıda ve diğer malzemeler olarak öğretmenlerimizle beraber ayrı ayrı paketledik.” Dedi.
Toplanan yardım malzemeleri Bayırbucak Türkmenlerine gönderilmek üzere Sarıkaya Belediye başkanı Ömer AÇIKEL’e teslim edildi.
Belediye Başkanı Av. Ömer AÇIKEL: ”Şu çocukların güzelliğine bakın , Türkmen kardeşlerine topladıkları yardımları kendi elleriyle yerleştirirken gözlerimi yaşarttılar. Yukarısarıkaya Ortaokulu öğrencilerine ve kıymetli öğretmenlerine çok teşekkür ederim. Ne mutlu Türk’üm diyene.” dedi.
Bizde Yöre Haber Gazetesi olarak Yukarısarıkaya Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerini bu örnek davranışlarıdan dolayı tebrik ediyoruz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.