Anasayfa / Güncel / ZABITADAN OPERASYON

ZABITADAN OPERASYON

Sarıkaya Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, yardımı ve muhtaca el uzatmayı görev bilen vatandaşlarımızın vicdani ve duygularını kullanarak haksız kazanç elde eden dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Ramazan ayı olması sebebiyle bu durumu da kullanan dilencilerin vatandaşların vicdan ve duygularını istismar etmesini önlemek adına sahaya inen zabıta ekipleri, dilencileri bir bir yakalayarak cezai işlem uyguladı.
Dilencilere savaş açan zabıta ekipleri, bu operasyon için tam kadro sahaya indi. Özellikle farklı şehirlerden çok sayıda dilenci geldiğini tespit eden ekipler, bu dilencilerin Sarıkaya halkının yardımsever duygularından yararlandığını belirttiler.
Sarıkaya Zabıta Müdürü Kazım Özdemir Sarıkaya halkında yaptığı açıklamada; dilencilerin duygu sömürüsü yaparak halktan haksız yere kazanç sağladıklarını ifade etti. Yakalanan 7 dilencinin üzerinden 1800 tl para yakalanarak el konuldu. Haber Özge beker.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.