Anasayfa / Sarıkaya / KINALI HASAN’IN TORUNLARINDAN ZEYTİNDALI OPERASYONUNA MORAL DESTEĞİ

KINALI HASAN’IN TORUNLARINDAN ZEYTİNDALI OPERASYONUNA MORAL DESTEĞİ

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde oluşturulan Sarıkaya’da Eğitimi Geliştirme Projesi (SEGEP)’nin Değerler Eğitimi ekibi çalışmaları kapsamında Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytindalı Operasyonunda görev alarak mücadele veren güvenlik güçlerine moral vermek ve öğrencilerde milli manevi farkındalık oluşturmak amacıyla mektup yazma kampanyası düzenlendi. Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde oluşturulan Sarıkaya’da Eğitimi Geliştirme Projesi (SEGEP)’nin Değerler Eğitimi ekibi çalışmaları kapsamında Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytindalı Operasyonunda görev alarak mücadele veren güvenlik güçlerine moral vermek ve öğrencilerde milli manevi farkındalık oluşturmak amacıyla mektup yazma kampanyası düzenlendi.Kampanyaya İlçe okullarında eğitim gören öğrenciler ve öğretmenler tarafından büyük destek verildi. Çarşamba günü akşam saatlerinde kararlaştırılarak okul müdürlerine duyurulan ve Perşembe günü mesai bitimine kadar süre verilen projeye katılım oldukça fazla oldu. İlkokul seviyesinden ortaöğretim seviyesine kadar her kademedeki öğrencilerin yazdıkları mektuplarla projeye katkı sağladılar. Henüz okuma yazma bilmeyen okul öncesi öğrenciler ise çizdikleri resimlerle güvenlik güçlerine duygularını anlatmaya ve moral vermek amacıyla düzenlenen projeye destek olmaya çalıştılar.Cuma namazı çıkışında Kaymakam Yasin ÖZCAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt YOLDAŞ, İlçe Müftüsü Emrah KANDEMİR, İlçe Jandarma Komutanı Yuşa KILINÇ, İlçe Emniyet Müdürü Kadir TOPKAYA, SEGEP Başkanı ve Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ESEN, Milli Eğitim Şube Müdürü Haluk TİMUR, okul müdürleri ve öğrenciler PTT binası önünde bir araya gelerek öğrenci ve öğretmenler tarafından yazılan ve toplamda 2bin245 adet olan mektuplar bir kutu içerisine konularak 39.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı İskenderun/ HATAY ve 5.Zırhlı Birlikler Tugay Komutanlığı Gaziantep’ e gönderilmek üzere postaya verildi.

Mektupları göndermeden önce bir konuşma gerçekleştiren ilçe Kaymakamı Yasin Özcan; ‘Böylesine anlamlı bir projenin ilçemizde uygulanmış olmasından büyük mutluluk duyduklarını dile getirdiler. Zeytindalı Operasyonunda görev alan güvenlik güçlerimizin ülkemizin bekası için çok zor şartlarda görev yaptıklarını, aziz Türk milletinin kendilerine çok şey borçlu olduğunu belirttiler. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü himayelerinde oluşturulan SEGEP Projesi bünyesindeki Değerler Eğitimi çalışmaları kapsamında planlanan ve hayata geçirilen bu projenin çok önemli olduğunu söyleyerek milli eğitim müdürlüğü başta olmak üzere proje ekibine, projeye destek veren öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ettiler. Programda bir konuşma da İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt YOLDAŞ gerçekleştirdi. Konuşmasına; Zeytindalı Operasyonu kapsamında şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet dilediklerini, kahraman gazilere acil şifalar dilediklerini belirterek başlayan Yoldaş, göreve geldikten kısa bir süre sonra oluşturdukları SEGEP Projesi kapsamında öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmanın yanında milli ve manevi değerler eksenininde de eğitilmelerini önemsediklerini ve bu uğurda güzel projeler üreterek hayata geçirdiklerini söylediler. Yakın zamanda sınırlarımızda oluşturulan terör koridorunu dağıtmak üzere Afrin’e başlatılan Zeytindalı Operasyonunda görev alan güvenlik güçlerine moral vermek amacıyla proje ekibince planlanan ve hayata geçirilen; sonucunda olumlu dönütler alınan mektup yazma projesini nihayete erdirip öğrencilerin duygularını güvenlik güçlerimize iletmek amacıyla toplandıklarını ifade etti. Projenin planlanmasından ve hayata geçirilmesinden dolayı projeye katkı sağlayan herkese ve bu anlamlı günde yanlarında bulunarak duygularına ortak olan ilçe Kaymakamı Yasin ÖZCAN başta olmak üzere; tüm idari amirlere, okul müdürlerine, öğrencilere, basın mensuplarına teşekkür ettiklerini ifade ettiler.İlçe Müftüsü Emrah KANDEMİR, imam hatip okullarında öğrenim gören öğrenciler tarafından okunan 772 Fetih Suresi ve indirilen 13 Hatim için dua edildi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İLK KADIN KAYYUM SARIKAYALI

Sarıkaya esnaflarından Abdullah Demir’in kızı Kaymakam Nazlı Demir ilçemizin gururu olmaya devam ediyor. Kaymakam Nazlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.