Anasayfa / Yozgat / KADIN TERMAL AQUAPARK VE SPOR KOMPLEKSİ’NDE KABA İNŞAAT TAMAMLANDI

KADIN TERMAL AQUAPARK VE SPOR KOMPLEKSİ’NDE KABA İNŞAAT TAMAMLANDI

Yozgat’ta yapılan çalışmalar sonucu bulunan 600 metre derinlikte saniyede 15 litre akan, 32 derece sıcaklıkta termal suyu değerlendirmek ve ilimiz sosyal hayatına katkıda bulunmak için projesi hazırlanan Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi’nde kaba inşaat tamamlandı.

 

Vali Yazıcı İncelemelerde Bulundu

Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi’nin inşaatında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık ile birlikte incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, çalışmaları yakından takip ettiğini ve inşaatın en kısa sürede tamamlanacağını ifade etti. Vali Yazıcı,  “Projenin yaklaşık bedeli 10 milyon lira.  Projemizin içerisinde 3 adet yüzme havuzu, sauna, spor merkezleri, kafeterya, çocuk oyun alanları ve hatta örfe uygun tarzda yazın güneşlenebilecekleri teras bölümü de olacak bir eser planladık. Bunu da inşallah hanım kardeşlerimize hediye edeceğiz” dedi.

 

Sadece Kadınlara Özgü Olmasını İstedik

Yazıcı, “Yozgat’ta da özellikle hanım efendilerin, çocukların gidebilecekleri mahremiyete uygun tesis olmasını istedik. Bu eksikliği hissedince özellikle evin yükünü çeken, annelerin, kız çocukların ve buluğa ermemiş erkek çocukların istifade edebilecekleri tarzda Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi planladık. Sadece kadınlara özgü olacak Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi Yozgat”a gelecek hemşerilerimiz ve  gurbetçilerimiz için önemli bir uğrak yeri olacak. Farklı tatil yörelerine gitmelerine de gerek kalmayacak. Sabah çocuğuyla Aquaparka giden kardeşlerimiz orada saatlerce kalabilecek. Yaşam merkezi olacak tesiste vatandaşlarımız termal sudan ve birçok etkinlikten yararlanacak” diye konuştu.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

TANITIM BÖYLE OLUR

BASİLİCA THERMA namı diğer Sarıkaya Roma hamamı. İlçemizde suyu 2 bin yıldır akan ve dünyada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir