Anasayfa / Sarıkaya / BAŞER EVET İÇİN GEZİYOR

BAŞER EVET İÇİN GEZİYOR

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, ilçemiz Sarıkaya da esnaf ziyaretinde bulunarak 16 Nisan’da yapılacak referandum hakkında bilgi verdi.
Milletvekili Başer, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasında milletin “evet” kararıyla güçlü ve muktedir Türkiye’nin kapılarının açılacağını söyledi.
Referandumun öneminin iyi kavranılması gerektiğini ifade eden Başer, şunları kaydetti: “Anayasa değişiklikleri toplumsal uzlaşma metinleridir. Teklifimiz yüce meclisten geçmiş olmasına rağmen son sözü referandumda milletimiz söyleyecektir. Anayasa değişikliğiyle yeni, güçlü ve muktedir Türkiye’nin kapıları açılacak. Dünyaya hükmetmiş köklü bir tarihin mirasçısı olan Türkiye sadece 780 bin kilometrelik sınırlardan ibaret değildir. Türkiye’nin istikrarı mazlum milletler, gönül coğrafyamız, İslam dünyası ve adalete susamış tüm insanlık için çok önemlidir.”
Ülkenin koalisyon dönemlerinde siyasi istikrarsızlığın bedelini ekonomik kayıplarla çok ağır ödediğini anımsatan Başer, ” Yapacağımız anayasa değişikliğiyle Türkiye’nin istikrarsızlığına ve koalisyonlar dönemine nokta koyuyoruz. Bu durumu yani referandumda neden evet denmesi gerektiğini vatandaşlarımıza anlatmak için bizler Yozgat Milletvekili olarak ilçe ilçe köy köy gezerek tek tek hemşehrilerimize anlatıyoruz. İnşallah 16 Nisan’da yüce Türk milletimiz evet diyerek bir kez daha gücünü gösterecektir. ” dedi.
Milletvekili Başer’e ziyaretinde Karayakup Kasabası Belediye Başkanı Dursel Erdoğan, AK Parti Sarıkaya İlçe Başkanı Atilla Şahin,İl Genel Meclisi üyesi Murat Yıkılmaz, Partililer eşlik etti. Başer Sarıkayada esnaflarla beraber sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret etti.
Yusuf Başer ziyaretlerin ardından ilçemizin simgesi haline gelen Roma hamamında da incelemelerde bulunarak Roma Hamamının ilçemizi ve hatta ilimizin tanıtımında çok büyük rol oynayacağını belirterek. Roma hamamı kazıları istimlaklardan dolayı durdu ama en kısa zamanda vatandaşlarımızı da mağdur etmeden devam edecektir. Dedi.
Yozgat Milletvekili Yusuf Başer Sivil toplum kuruluşlarından Sarıkaya Ziraat odasını da ziyaret etti. Başer Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör ile makamında bir süre görüştü. Ak parti teşkilatı ve Karayakup Belediye başkanı Dursel Erdoğan’da sohbete eşlik etti.
Sarıkaya Ziraat odası başkanı Şevki Güngör Milletvekili Yusuf Başer’e Şeker Pancarındaki kota sorunu ve yozgat şeker fabrikasının pancar alım kampanya döneminde polar ölçümlerinde samimiyetsiz olduğunu, ayrıca kota konusunda problemler olduğunu bildirdi. Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ise konu ile derhal ilgileneceğini bildirdi.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

Serin Çarşamba Pazarında İncelemelerde Bulundu

Sarıkaya İlçe Kaymakamı Samet Serin ve eşi Hanımefendi Şefika Serin ile birlikte, İlçemizde her hafta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir