Anasayfa / Güncel / BAŞKAN AÇIKEL; 2021 SEZONUNA HAZIRIZ DEDİ

BAŞKAN AÇIKEL; 2021 SEZONUNA HAZIRIZ DEDİ

Sarıkaya Belediyesi havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte rutin çalışmalarına hız vermeye başladı.
Hem günlük çalışmalar tam gaz devam ederken hem de yaz boyu yapılacak olan yol, kilit parke taş ile yol yapımı, kaldırım, kanalizasyon, su hattı yapımı ve mahallelerimizde devam edecek çalışmaları adına da belediye ekiplerinin çalışmalara başladığını vurgulayalım.
İlçemizde geçtiğimiz yıl deyim yerindeyse muazzam denilecek ölçüde bir yol çalışması gerçekleştirildi. Bu yıl içinde de yol çalışmalarının aynı şekilde devam edeceği aldığımız bilgiler arasında. Sarıkaya Belediyesi özellikle emülsiyon kaplama ve agrega yıkama tesisini kurduktan sonra artık tesisimiz mevcut ve ilçemizde bozuk yol kalmayana dek çalışmalarımızı sürdüreceğiz izlenimi vermişti.
Sadece emülsiyon kaplama değil aynı zamanda kilit parke taş ile yol yapım çalışmalarında da büyük bir yol kat etti. 2021 yılı hizmet dönemi içinde de bu çalışmalar tam gaz devam edecek. Sarıkaya Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel “Önemli olan sadece yol değil tabii ki, yapılan yolların uygun olan yerlerde kaldırımlarla desteklenmesi de bir o kadar şart. Örnek verecek olursak ilçemiz Şehitler Bulvarı ve Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu yolu, kaldırımları ve ağaçlandırılan yerleri ile bu çalışmaların en güzel örneği diyebiliriz.”dedi.
Başkan Açıkel “Resmi olarak açılan fakat pandemi koşulları nedeniyle yüz yüze eğitime başlayamayan yüksekokulumuzun yolu ve çevre düzenlemesi de yine Sarıkaya Belediyesi tarafından yapıldı. Şu anda da yüksekokula çıkan yol üzerinde leylandi türü ağaçların dikimi gerçekleştiriliyor.”diye sözlerine ekledi.
Kanalizasyon ve su hat yapımı için belediyemiz hazırlıklarını tamamlamış ve çalışmalara başlamak için gün sayıyor. Doğalgaz çalışmalarının müjdesi ise geçtiğimiz haftalarda bizzat Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel tarafından verilmişti. 2021 yılı yatırım programı dahilinde Başkan Açıkel’in yoğun girişim ve ısrarları sonucunda 17 km’lik yeni doğalgaz hattı ilçemizde vatandaşlarımıza ulaşacak. 17 km’lik yeni hat yapımı Sarıkaya ölçeğinde bir ilçeye bir yılda yapılması planlanan çalışmaların çok üzerinde ve bunda da Sarıkaya Belediyesi’nin katkıları azımsanamayacak ölçüde büyük.
Yöre Haber Gazetesi olarak Sarıkaya Belediyesi ekiplerini ve Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel’i kutluyor; 2021 yılı hizmet döneminde gerçekleştirilecek olan çalışmaları dört gözle bekliyor, şimdiden başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.
Haber M.Yakışıklı.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BELEDİYEDEN GERİ DÖNÜŞÜM ATAĞI

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ve ekibi yine güzel bir projeye daha imza attı. Çağımızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir