Anasayfa / Sarıkaya / ÇARE GÜVENLİK KAMERASI

ÇARE GÜVENLİK KAMERASI

Salı günü Namık Kemal ilk okulu toplantı salonunda Sarıkayada taşıma yapan minibüs şoförlerine konferans verildi ve fikir alışverişi yapıldı.
Salı günü yapılan konferans Sarıkaya Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri ve Sarıkaya İlçe Jandarma Trafik Tim komutanlığı tarafından verildi. Toplantıya İlçe Kaymakamı Yasin Özcan, İlçe Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Jandarma komutanı Adem Yeleğen , Sarıkaya ilçe Emniyet Müdürü Serkan Mercan, Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin YILMAZ, Sarıkaya Tur Min. Koop. Başkanı Arif Yılmaz, Sarıkaya Şoförler Cem. Başkanı Fuat Özer, Çok sayıda Taşımalı Eğitim Şoförü, Okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
İlk olarak Minibüs şoförlerine trafik kuralları hatırlatılarak slayt eşliğinde bilgilendirme yapıldı. Daha sonra İlçe Emniyet Müdürü Serkan Mercan mikrofonu alarak şoförlere söz verdi. Şoförler Öğrenciler taşıma yaparken bakkala veya evinin önüne götürmemizi istiyor bizde bunun yasak olduğunu söyleyip durmayınca araçlarımızın koltuklarına zarar veriyor veya bizi yapmadığımız davranışlarla itham edip şikayet ediyor. Dediler. Öğrenciler ise Şoförlerin araçta sigara içtiğini ve argo konuştuğunu söylüyor. Karşılıklı şikayetler uzayıp gidiyor. Mikrofonu alan bazı şoförler ise yolların bozuk olduğundan şikayetçi oldu. Sarıkaya Tur Minibüsçüler Koop. Başkanı Arif Yılmaz ise biz sürekli araçlarımızı denetliyoruz. Eksiklikleri kusurları olursa uyarıyoruz eksikliklerini gidermelerini sağlıyoruz. Kusurlu şoförlere öğrenci taşıtmıyoruz. Öğrenciler Şoförlerimiz istediğini yapmayınca direkt şikayet ediyorlar çocuk bakkaldan bir şey almak istiyor, durmak ta yasak şoför durmuyor, öğrencide sinirlenip haksız yere şoförü şikayet ediyor. Dedi. Aslında yapılacak tek şey güvenlik kamerası bu durum hem şoförün ölçülü olmasını sağlar hem de öğrencinin araca zarar vermesini önler, haksız şikayetlerin de önüne geçmiş olur. Araştırmalarımıza göre güvenlik kameraları da öyle pahalı bir şey değil 300-350 tl gibi bir rakama 2-3 kamera taktırılabilir. Böylece bir otokontrol mekanizması sağlanır.
Karşılıklı istek ve şikayetler bittiğinde İlçe Kaymakamımız Yasin Özcan sözü alarak şunları söyledi; “ Çocuklarımızın can güvenliği mesele olunca her şeyin eksiksiz olması şart, kimse bizlerden tolerans beklemesin. Her şeyi eksiksiz yapıyorsanız ne polisten ne de jandarmadan korkmanıza gerek yok. Taşımalı öğrenciler bir anket hazırlayalım taşıyanlar burada asıl taşınanlar ne düşünüyormuş bir bakalım. İstekleri ne, ne gibi zorluklar çekiyorlar, şikayetleri var mı? Bu konuyu bilmemiz gerekir. Bundan sonraki toplantılarımızda da bu ankete göre hareket ederiz. Köyler arası taşıma yapan servislerde denetleniyor. Sırf bunları denetlemek için Jandarma ekip çıkartıyor ve denetimlerde sıklaşarak devam edecek. Çocuklarımızın can güvenliği bizim için çok önemli dedi. Jandarma Komutanı Adem Yeleğen de öğrencilere seslenerek eğer taşıma esnasında şoför aşırı hız yaparsa, dikkatsiz araç kullanıyorsa, araç içerisinde sigara içiyorsa beklemeden 156 Jandarmayı arasınlar biz gerekli yaptırımları uygularız dedi. Toplantı sona erdi.

 

a asd asdas asdasdddw fs sss

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

TİLAVET ODASININ AÇILIŞI YAPILDI

Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin gelişimlerine olumlu katkı sunacak ve işlevsel olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir