Anasayfa / Sarıkaya / DURSEL ERDOĞAN AK PARTİYE GEÇTİ

DURSEL ERDOĞAN AK PARTİYE GEÇTİ

Belediye Seçimlerinde Partiden ziyade ismin ön planda olduğunu ıspatlayan A.Dursel Erdoğan Pazar
günü Yozgat’ta yapılan törenle Adalet ve Kalkınma Partisine geçti.

AK Parti’nin Aralık ayı olağan İl Danışma Toplantısı Bilal Şahin Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıya AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Başkanı Harun Lekesiz, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, belde belediye başkanları ve partililer katıldı.
A.DURSEL ERDOĞAN AK PARTİYE GEÇTİ.
Bir önceki Belediye seçiminde Ak Partiden Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına aday olan A.Dursel Erdoğan seçimi MHP’li Necati Karaarsalan’a kaptırmıştı. Dursel Erdoğan tekrar 2014 yerel seçimlerinde Saadet partisinden adaylığını koyarak Belediye Başkanlığını Ak Parti adayı Necati Karaarslan’a büyük fark atarak Belediye Başkanlığını kazanmıştı. Önceden beri de Ak Partili olan Dursel Erdoğan Yozgat’ta yapılan büyük bir törenle Ak Parti saflarına geçti. Dursel Erdoğan’a Ak Parti rozetini Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül taktı.
Başkan Dursel Erdoğanı Kutluyor, yapacağı hizmetlerde başarılar diliyoruz.
“ÖNCELİKLERİMİZİ BELİRLİYORUZ”
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Harun Lekesiz, Yozgat’ta 1 Kasım’da elde edilen başarı ve zaferde her partilinin emeği ve katkısı olduğunu söyleyerek bundan sonraki süreçte artık hep birlikte hizmete odaklanılması gerektiğine vurgu yaptı. Harun Lekesiz, 1 Kasım’ın hemen ardından AK Parti İl Teşkilatı olarak tüm ilgili kurullar ile birlikte Yozgat’ın tüm STK’ları ve kuruluşlarında fikir ve görüşlerini almak suretiyle Yozgat’ın hizmet önceliklerini belirleyecek çalışmaları başlattıklarını aktardı. İl Başkanı Lekesiz, “Milletvekillerimiz ile birlikte memleketimize bugüne kadar yaptıklarımızın daha fazlasını yapabilmek gayesiyle inşallah bu 4 yıllık süreci en verimli şekilde değerlendireceğiz. Yozgat’ın aciliyet bekleyen unsurlarına acil çözüm reçeteleri üreterek bize verilen emanete sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.
“PROJE YILI OLACAK”
İl Başkanı Lekesiz’in ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Kazım Arslan ise 2016 yılının Yozgat’ta proje yılı olacağını söyledi. Başkan Arslan, halka yapılan hizmetler için herhangi bir sınır çizilemeyeceğini ifade ederek,
“Hizmette sınır yoktur, Yozgat’a hizmet için milletvekillerimizle, bakanlarımızla birlikte ortak çalışacağız. Hayata geçireceğimiz bazı projelerimizde bakanlarımızın ve milletvekillerimizin desteğini de almamız gerekecek” dedi.

Belediye Başkanı Arslan, önümüzdeki yıl Yozgat Belediyesi olarak yaklaşık 40 milyon liralık projeleri hayata geçireceklerini ancak belediyenin mevcut bütçesinin bu rakamla denk olduğunu hatırlattı.
Kazım Arslan, “Ancak biz inşallah, Allah’ın izniyle bu projeleri tamamlayacağız. Bütçemiz yetersiz gözükse de elimizdeki kaynak ve imkanları en doğru ve hayırlı şekilde kullanarak Yozgatlı için hizmete harcayıp bu projelerin altından alnımızın akıyla çıkacağız” diye konuştu. Kazım Arslan, 2016’da 8 milyon liralık otopark projesi, 7 milyon liralık hâl binası projesi, 3 milyon lira tutarında Kent Park Alışveriş Merkezi projesi, Tol Çarşı projesi ve Beyaz Meydan projesi ile Büyük Cami çevresine uygulanacak projeleri hayata geçireceklerini belirtti.
“YOZGAT’I İHMAL ETMEYECEĞİZ”
Son olarak kürsüye gelen AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül önemli açıklamalarda bulundu. Milletvekili Akgül, bundan sonra partinin her danışma meclisinde muhakkak bir milletvekilinin hazır bulunacağını söyledi. Abdulkadir Akgül, Yozgat’ın dört milletvekilinin her Salı günü mecliste bir araya gelerek Yozgat’ın ve Yozgatlının talepleri, dertleri ve meselelerinin ele alınacağını belirtti. Akgül, “ Hangimize ulaşırsanız ulaşın. Birimize aktardığınız talep, istek ve derdinizi her Salı günü bir araya gelerek bir masa etrafında dört vekilinizde değerlendirecek, görüşüp-müzakere edecektir. Yapabiliyorsak, yapılması gerekiyorsa, uygun ise her vatandaşımızın işine çözüm üreteceğiz, Yozgat’a hizmet edeceğiz” dedi. Abdulkadir Akgül, Yozgat’a her ay bir bakan getireceklerini ve ilgili bakanın Yozgat’a intikalinden önce Yozgat’ta ki tüm STK’lar ve ilgililer ile bakanın faaliyet alanındaki konuyla alakalı çalıştaylar yapacaklarını belirtti. Abdulkadir Akgül, konuşmasında ülkedeki terör olayları ve hükümetin terörle yürüttüğü mücadeleye de değinerek, terör konusunda ana muhalefet partisi CHP ile, HDP’nin politikalarını da eleştirdi.
AK PARTİ’YE KATILDILAR
AK Parti Aralık ayı İl Danışma Toplantısı’nda partiye yeni katılan belde belediye başkanları ve belediye meclise üyelerine milletvekilleri parti rozeti taktı. İl Başkanı Harun Lekesiz, 1 Kasım seçimlerinde Saadet Partisi’nden belde belediye başkanı ve belediye meclis üyesi seçilen isimlerin, partilerinden istifa ederek AK Parti ailesine katıldıklarını söyledi. Saadet Partisi’nden Karayakup Belediye Başkanı seçilen Dursel Erdoğan ve belediye meclis üyeleri, yine Saadet Partisi’nden Araplı Belediye Başkanı seçilen Üzeyir Cansev ve Umutlu Belediye Başkanı Hidayet Karabulut AK Parti saflarına katıldı. Milletvekilleri belediye başkanlarına rozetlerini takarken, Yozgat’taki 19 belde de AK Parti’nin olmuş oldu.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İLK KADIN KAYYUM SARIKAYALI

Sarıkaya esnaflarından Abdullah Demir’in kızı Kaymakam Nazlı Demir ilçemizin gururu olmaya devam ediyor. Kaymakam Nazlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.