Anasayfa / Güncel / Hastane Var, Aşı Yok

Hastane Var, Aşı Yok

Hastane Var, Aşı Yok

 

Bahçede uğraşırken ayağına paslı çivi batan bir kişi tedavi olmak için gitti Sarıkaya Devlet Hastanesi’nde ‘Tetanoz’ aşısı olmadığını duyunca ailesi ve kendisi büyük şok yaşadı.
Hastaneye tedavi olmak için gittiklerini belirten vatandaş, 15 Temmuz Pazar günü evlerinin bahçesinde paslı bir çivinin ayağına battığını söyledi.
Tedavi ettirmek için Sarıkaya Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne gittiğini belirten vatandaş, ” Acil Servis sorumlusu doktor bana acilen ‘Tetanoz’ aşısı yapılması gerektiğini söyledi. Ama hastanede ‘tetanoz’ aşısı olmadığı için görevliler yarın gel diye bizi yolladılar. Ben bir şekilde aşıya ulaştım. Ama durumu daha kötü bir hasta geldiğinde ona da mı bugün git yarın gel diyecekler. İlk defa bir hastanede aşı olmadığını duyuyorum. Şaşkınlık içindeyim. Sağlık ocaklarından hastaneye kan tahlili için yollanan hastaların sonuçları mesai saati sonrası çıkıyor. Vatandaş mağdur oluyor ” diye konuştu.

Telefonla ulaştığımız, Sarıkaya Devlet Hastanesi İdari Mali Hizmetler Müdürü Sancar Ünal ise konu hakkında açıklama yaptı. ‘Tetanoz’ aşısının Hastanenin stoklarında olmadığını günlük sekiz, on aşının geldiğini ve hastalara yetmediğini belirten Ünal, “ ‘tetanoz’ aşısı normalde sağlık ocaklarının işi. Sağlık ocaklarına geliyor biz oradan alıyoruz. Sağlık ocakları Yozgat’tan birbirine zincirleme hep bağlı. Görevli Yozgat’tan istemiş, görevli Sağlık Müdürlüğünden geç gelmesi sonucu hastaneye verememiş “dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

AÇIKEL AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel geçtiğimiz günlerde aile çınarları olan babaannesi Meliha Açıkel’i kaybetmenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir