Anasayfa / Sarıkaya / KAYSERİDE SARIKAYA RÜZGARI

KAYSERİDE SARIKAYA RÜZGARI

Kayseri’de ikamet eden Sarıkaya’lılar derneğinin bir çok faliyeti var. Dernek Sarıkayalılar için bir buluşma noktası. Üstelikte dernek Sarıkaya’dan giden birçok Sarıkayalının resmi işinide halletmesinde yardımcı oluyor. Özellikle Kayseri de hastane işi olan sıra alamayan bir çok Sarıkayalıya da yardım ediyor.
Derneğin Yöneticiliğini Sarıkaya’dan İbrahim Günal Başkan olarak sürdürüyor, Başkan Yardımcılığını ise yine Sarıkayalı Polis emeklisi İlhan ŞENOL Sürdürüyor.
Sarıkayalılar derneği Pazar günü dernek binasında Yozgatlıların milli yemeği olan Arabaşı yemeğini ikram etti. Dernek Yönetiminin çağrısı üzerine 145 üyesi olan Kayseri’de yaşayan Sarıkayalıların bir çoğu davete katıldı. Katılamayanlar ise Başkan İbrahim Günalı arayarak mazeretlerini bildirdi. Yaklaşık 80 kişiye arabaşı ikramında bulunan Günal gazetemizi de davet ederek bazı açıklamalarda bulundu. Günal “bizler Kayseride yaşayan Sarıkayalılar olarak bir dernek kurduk derneğimiz de bir üst yönetimimiz olan Yozgatlılar federasyonuna üye. Biçok işimizi hallediyoruz. Biz Sarıkayalılar derneğini kurma amacımız, Sarıkayalıları bir araya getirip bir güç oluşturmak. Bizler her ne kadar Kayseri Sarıkaya arası kısa bir mesafe olsa da yine de gurbetteyiz. Gurbetin zorluğunu çekiyoruz. Derneğimiz her zaman açık Sarıkayalı vatandaşlarımız derneğimize geliyor, muhabbet edip dertleşiyor. Sorunlarını paylaşıyor. Bizde dernek olarak gücümüzü kullanıyoruz. Sarıkayalı hemşerilerimizin sorunlarını çözüyoruz. Ayrıca dernek olarak Kayseride ve diğer illerdeki zengin Sarıkayalılara gidip Öğrenci bursu alıyoruz. Geçen sene 400 Sarıkaalı öğrenciye burs verdik, bu yık imkanlarımız biraz kısıtlı olduğu için 380 öğrenciye burs veriyoruz. Burs verdiğimiz öğrencilerin büyük çoğunluğu Sarıkayalı Yozgatın çeşitli ilçelerinde de öğrenciler mevcut. Bu öğrenciler sırf Kayseride okuyan öğrenci değil Ankarada, İstanbulda ve Türkiyenin çeşitli üniversitelerinde okuyan öğrenciler. Biz elimizden geldiği kadar çok öğrenciye burs vermeye çalışıyoruz. Kayseride esnaflık yapan bir abimiz sırf 80 öğrencinin bursunu karşılıyor. Sarıkayalı vatandaşlarımız uzak olmasa dahi gurbette Sarıkayalı olupta Kayseride 480 hane var burda yaşıyor. Biz bir aracıyız Durumu iyi olan Sarıkayalıdan durumu olmayan Sarıkayalıya yardım aracılığı yapıyoruz. Yardım eden de yardım alanda yardımı kime yaptığını bilmiyor, biz tabi bu işi dernekler kanununa göre makbuzla yapıyoruz ama yardımın gizli olanı makbuldür diye açıklama yapmıyoruz makbuzları saklı olmak kaydıyla.

 

img_4189 img_4196 img_4204 img_4208 img_4230 img_4232 img_4235 img_4244

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

TARIM ATÖLYESİ GÖZ DOLDURDU

Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin Karayakup Kunalı Hasan okulu organik tarım atölyesinde incelemelerde bulundu. Kaymakam Serin’e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir