Anasayfa / Sarıkaya / Kuran kursu inşaatına yardım eden vatandaşa plaket

Kuran kursu inşaatına yardım eden vatandaşa plaket

Sarıkaya ilçesinde yapımı devam eden Hz. Aişe Yatılı Kız Kuran Kursu’na yardım eden hayır sever vatandaşa ilçe müftüsü tarafından plaket verildi.

Müftülük makamında gerçekleşen plaket takdiminin ardından bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, bu kursa Sarıkaya halkının gerçekten sahip çıktığını belirtti. Yaptıkları duyuruların da faydasını gördüklerini ifade eden Kayar, bu duyurular sayesinde bir çok hayır sever vatandaşa ulaştıklarını dile getirdi.

Hayır sever Efsal Biliç’in de kurs inşaatını görüp yardım yapma isteğinde bulunduğunu söyleyen Kayar, “Efsal bey, kursumuzun fotoğraflarını çekmiş ve bu fotoğrafları da Fransa’da yaşayan oğluna göstermiş. Efsal beyin oğlu Efdal bey de Afrika’da 10 kişi ile oradaki vatandaşların yararına su kuyusu açmak için çaba gösteriyorlardı. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı o kuyu açma işlemi gerçekleşememiş. Kendileri de bu kuyu için toplanan yardımı kursumuzun tamamlanması için bağışladılar. Kendilerinden Allah razı olsun. Bu 10 kardeşimiz için de ayrı ayrı plaket yaptırdık. Efsal bey de bu plaketleri kendilerine ulaştıracaktır.” şeklinde konuştu.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İLK KADIN KAYYUM SARIKAYALI

Sarıkaya esnaflarından Abdullah Demir’in kızı Kaymakam Nazlı Demir ilçemizin gururu olmaya devam ediyor. Kaymakam Nazlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.