Anasayfa / Sarıkaya / SARIKAYA TURİZM STRATEJİSİ VE EYLEM PLANI LANSMAN TOPLANTISI YAPILDI

SARIKAYA TURİZM STRATEJİSİ VE EYLEM PLANI LANSMAN TOPLANTISI YAPILDI

Sarıkaya’da turizmin kalkındırılması ve Tarihi Roma Hamamı’nın turizme kazandırılması amacıyla Tan Petrol Dinlenme Tesisleri’nde, Sarıkaya Belediyesi ve ORAN Kalkınma Ajansı’nın iş birliği ile lansman toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, ORAN Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Mahmut Akbaba, ORAN Kalkınma Ajansı Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız, Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Arş. Görevlisi Dr. Murat Kızanlıklı, Sarıkaya Kaplıcaları İşletmecisi Cumhur Doğan, Mehmetoğulları Otel ve Kaplıcaları İşletmecisi Reşat Ertuğrul, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Emin Bağartur, İl Genel Meclis Üyesi Abdullah Güngör, Gözanlar LTD ŞTİ’nden Osman Gözan, Şafaklar LTD ŞTİ’den Erdal Şafak, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Coşkun Uslu ve davetliler bulundu.
Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, toplantının başında yaptığı konuşmasında, bu toplantının amacının ilçedeki turizmin nasıl canlandırılacağı ve Roma Hamamı’nın turizme kazandırılması ile ilgili olduğunu belirtti. Başkan Açıkel, özellikle ilçede turizm alanında işletmecilik yapanların toplantıda olmasının büyük bir önem arz ettiğini aktardı.

Termal turizm alanında çeşitli çalışmalar yapılması gerekliliğine dikkat çeken Başkan Açıkel, “Bu toplantı sayesinde ilçemizin geleceğine yön verecek olan termal tedavi turizminin canlandırılması için beyin fırtınası gerçekleştireceğiz. Toplantıda bulunan bütün katılımcıların fikirlerini ortaya koyup tartışacağız. Herkes görüşünü fikrini açık bir şekilde ifade ettiği zaman ortaya güzel sonuçlar çıkacağından eminiz. Bu ilçede hepimiz yaşıyor ve bu ilçenin kalkınmasını hepimiz istiyoruz. Bu yüzden bu kısa ve öz olan çalıştayımızı en verimli şekilde tamamlayarak gelecekte daha sağlam adımlar atarız” şeklinde konuştu.

Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Arş. Görevlisi Dr. Murat Kızanlıklı, Sarıkaya ve Roma Hamamı ile ilgili yaptığı araştırmasında, ilçenin çeşitli analizlerini ortaya çıkararak katılımcılara sundu.
Katılımcılar da bu analize ek olarak kendi fikirlerini beyan etti. Katılımcılar, turizmin gelişmesi ve Roma Hamamı’nın turizme nasıl kazandırılacağı ile ilgili fikirlerini beyan ettiler. Ortaya çıkan bu fikirler de raporlara eklendi.
Oluşturulan bu raporda Sarıkaya’nın güçlü yönleri, zayıf yönleri, fırsatları ve oluşabilecek tehditleri not edildi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

TARIM ATÖLYESİ GÖZ DOLDURDU

Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin Karayakup Kunalı Hasan okulu organik tarım atölyesinde incelemelerde bulundu. Kaymakam Serin’e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir